Flash Wolves mistrzem League of Legends na Intel Extreme Masters w Katowicach

Flash Wolves mistrzem League of Legends na Intel Extreme Masters w Katowicach

Flash Wolves mistrzem League of Legends na Intel Extreme Masters w Katowicach
27.02.2017 00:51, aktualizacja: 27.02.2017 13:04

Pierwszy puchar na IEM powędrował już do nowych właścicieli. Drużyna Flash Wolves z Tajwanu pokonała europejską G2. Czy było to zaskoczeniem? Raczej tak. Flash Wolves nie radzili sobie ostatnio najlepiej. Wiele razy byli blisko szczytu, ale zawsze czegoś brakowało.

Po południu ROX Tigers, drużyna złożona z Koreańczyków, zmierzyła się z mieszaną, koreańsko-europejską drużyną G2 Esports. To spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla G2. H2K Gaming, w której gra Marcin Jankowski (Jankos), jeden z najlepszych „junglerów”, po sporym opóźnieniu stanęła w szranki z Tajwańczykami z Flash Wolves. Wynik meczu nie był zaskoczeniem – 2:1 dla Wilków z Tajwanu. Poniżej możecie zobaczyć skrót finałowego meczu:

G2 Esports vs Flash Wolves - IEM Katowice 2017 - skrót finałowego meczu

Na mecz finałowy między reprezentującym Europę (mimo dwóch Koreańczyków w składzie) G2 Esports i czysto Tajwańskim Flash Wolves przyszło nam czekać do 23, ale mimo tego na trybunach w Spodku nie było pusto. Zawodnicy byli na nogach po kilkanaście godzin i było to widać, zwłaszcza po stronie G2. Rozgrywka zapowiadała się ciekawie. Drużyna Flash Wolves znana jest jako „pogromcy Korei”, ale z Tajwańczykami doskonale sobie poradzili, odchodząc z pucharem i meczem wygranym 2:0.

Obraz

Zwycięzcy zabiorą do domu nagrodę wysokości 70 tysięcy dolarów! G2 Esports otrzyma 300 tysięcy, ROX Tigers i H2K Gaming po 15 tysięcy, Hong Kong Esports i Unicorns of Love po 7 tysięcy, a M19 i Kongdoo Monster po 3 tysiące.

Jeśli śledziliście mecze grupowe, wiecie, że H2K Gaming ma za sobą tylko jeden przegrany mecz, z ROX Tigers, zakończony wynikiem 1:2. W sobotę pokonali Hong Kong Esports z wynikiem 2:1, czym zapewnili sobie możliwość wystąpienia w dzisiejszych rozgrywkach. Analitycy jednak trafnie przewidzieli, że H2K wyjdzie z grupy, ale nie poradzi sobie na wyższym poziomie. Starcie z Tajwańczykami z Flash Wolves w półfinałach było emocjonujące, ale to jeszcze nie ten poziom.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)