iOSGrafika i fotografiaKatalogowanie i udostępnianie zdjęćFlickr
Flickr ikona

Flickr

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Flickr oficjalna aplikacja Yahoo przeznaczona do obsługi usługi o tej samej nazwie. Jest to połączenie chmury z elementami społecznościowymi. Grupę docelową stanowią fotografowie, choć darmowe konto, może założyć każdy zainteresowany przechowywaniem zdjęć w chmurze Yahoo.

Pierwszym krokiem po zainstalowaniu aplikacji jest założenie konta, bądź też zalogowanie się na już posiadane. Główny ekran przedstawia najpopularniejsze zdjęcia dostępne w usłudze. W wypadku każdego z nich możliwe jest przeglądanie dokładnych informacji dotyczących aspektów technicznych fotografii np. przesłona, czułość ISO czy też czasu naświetlania. Aplikacja pozwala na dodawanie przeglądanych zdjęć do listy ulubionych, czy też pisanie komentarzy. Umożliwia także dodawanie nowych zdjęć do własnych albumów. Po ich wykonaniu za pomocą wbudowanego w urządzenie aparatu, lub też wybraniu spośród zdjęć już dostępnych w galerii użytkownik może dodatkowo nanieść pewne efekty wizualne i filtry (zmiękczanie, ramki, sepia itp.). Z poziomu aplikacji możliwe jest także szybkie podzielenie się zdjęciami ze znajomymi, oraz wyszukanie ich w usłudze Flickr. Zapewnia to integracja z serwisami takimi jak Tumblr, Facebook oraz Twitter.

Poprzez ustawienia użytkownik może wymusić upload zdjęć jedynie za pośrednictwem sieci Wi-Fi, ograniczyć ich widoczność jedynie do najbliższej rodziny i użytku prywatnego, czy też włączyć powiadomienia dotyczące obserwowania przez inne osoby. Podobnie jak i konto o pojemności 1 TB w samej usłudze Flickr, tak i aplikacja umożliwiająca uzyskanie dostępu do niego są udostępniane zupełnie za darmo. Niestety nie posiada ona interfejsu w języku polskim.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentYahoo! Inc.
Liczba pobrań65
Data aktualizacji8 paź 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Flickr ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)