WindowsEdukacja i naukaBiologia i chemiaFolding@home
Folding@home ikona

Folding@home7.6.21

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

Klient projektu Folding@home, rozproszonej inicjatywy zapoczątkowanej na Uniwersytecie Stanforda, mającej na celu symulowanie i badanie procesu zwijania białek. Program wykorzystuje nieużywaną moc obliczeniową uruchomionego komputera celem przeprowadzania obliczeń w stanie bezczynności. Wyniki obliczeń mogą pomóc w opracowaniu leków na nieuleczalne choroby.

Oprogramowanie pozwala zastosować do obliczeń również kartę graficzną. Poza workerami składa się także z panelu kontrolnego, wspólnego dla wersji Windows, Linux i macOS. Opcjonalnie możliwe jest przeprowadzanie obliczeń w trybie wygaszacza ekranu.

Użycie wolnej mocy obliczeniowej nie oznacza braku zapotrzebowania na energię. Podczas pracy Folding@home, wolna moc przestaje wszak być wolna, a do pracy potrzebuje elektryczności.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentPande Lab
Liczba pobrań1 367
Data aktualizacji1 mar 2020
Rozmiar pliku31.67 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Folding@home ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)