WindowsNarzędziaInne narzędziaFontForge
FontForge ikona

FontForge08.03.2022

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FontForge to bezpłatne narzędzie do tworzenia i edycji czcionek, charakteryzujące się bogatą funkcjonalnością. Przy jego użyciu możliwa jest praca z fontami w formatach Type1, TrueType, OpenType, CID-Keyed, Multiple-Master, CFF, SFD (natywny format), fontów bitmapowych (BDF, FON), a po odpowiedniej konfiguracji również SVG i Type 3.

Program pomimo bogatej funkcjonalności pozostaje prosty w użyciu. Jego interfejs stworzony został w taki sposób, iż bez większych problemów odnajdą się w nim nawet początkujący użytkownicy. Skupia on w sobie wiele niezbędnych narzędzie, umożliwiających wygodną pracę z fontami. Korzystając z FontForge użytkownik posiada możliwość tworzenia nowych czcionek, modyfikacji już istniejących lub konwersji fontów pomiędzy wspieranymi formatami.

FontForge dostępny jest w polskiej wersji językowej dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

Obraz
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań7 879
Data aktualizacji14 mar 2022
Rozmiar pliku21.54 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
FontForge ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)