FontForge ikona

FontForge08.03.2022

WindowsNarzędziaInne narzędziaFontForge
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FontForge to bezpłatne narzędzie do tworzenia i edycji czcionek, charakteryzujące się bogatą funkcjonalnością. Przy jego użyciu możliwa jest praca z fontami w formatach Type1, TrueType, OpenType, CID-Keyed, Multiple-Master, CFF, SFD (natywny format), fontów bitmapowych (BDF, FON), a po odpowiedniej konfiguracji również SVG i Type 3.

Program pomimo bogatej funkcjonalności pozostaje prosty w użyciu. Jego interfejs stworzony został w taki sposób, iż bez większych problemów odnajdą się w nim nawet początkujący użytkownicy. Skupia on w sobie wiele niezbędnych narzędzie, umożliwiających wygodną pracę z fontami. Korzystając z FontForge użytkownik posiada możliwość tworzenia nowych czcionek, modyfikacji już istniejących lub konwersji fontów pomiędzy wspieranymi formatami.

FontForge dostępny jest w polskiej wersji językowej dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

351640248390133143_0
Udostępnij
FontForge 08.03.2022wersja stabilna (32/64-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań7 469
Data aktualizacji14 mar 2022
Rozmiar pliku21.54 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
FontForge ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)