WindowsGryPlatformoweForce: Leashed 1.00

Force: Leashed 1.00

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Force: Leashed to platformowa gra logiczna ukazana z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł na pierwszy rzut oka wydaje się łudząco podobny do popularnej swego czasu i cenionej gry Portal, w której dzięki specjalnym tunelom (portalom) gracz przemieszcza się pomiędzy lokacjami znajdującymi się w trójwymiarowej przestrzeni. W Force: Leashed chodzi jednak zupełnie o coś innego.

Znajdując się w przestrzeni trójwymiarowej mamy za zadanie pokierować trajektoriami niewielkich pocisków, które regularnie wystrzeliwane na oślep, powinny trafić w specjalnie przygotowane do tego celu tarcze. Pięciokrotne trafienie do celu umożliwia przedostanie się do kolejnych obszarów gry.

Do zmiany kierunku ruchu rakiet używamy kluczy grawitacyjnych, które odpowiednio umiejscowione w przestrzeni nadają pociskom odmienny tor lotu. Nie bez znaczenia jest też pozycja klucza, w której aktualnie się on znajduje. Wystarczy, że delikatnie wykręci się on na bok, by nasze rakiety odleciały w siną dal. Trzeba zresztą przyznać, że momentami szukanie tego właściwego i jedynie słusznego miejsca dla klucza staje się nieco frustrujące ;-). Na szczęście dysponujemy nieograniczoną liczbą prób, a rezultat czasowy możemy poprawić w następnej rundzie.

Dodatkowym utrudnieniem są zmieniające się kolory zarówno pocisków jak i kluczy. Pojawiają się też kolorowe tarcze, których trzeba będzie umiejętnie używać, by nadać pociskom właściwe zabarwienie. Ich kolor w dalszej części rozgrywki ma decydujące znaczenie dla ostatecznego wyniku.

Force: Leashed to oryginalna i wciągająca pozycja będąca dobrym połączeniem gry logicznej, platformowej i zręcznościowej jednocześnie. Posiada ona wiele ciekawych aspektów typowych dla wymienionych gatunków, a także nietypowych rozwiązań, do których dotarcie może często okazać się nie takie proste.

Uwaga:

Na stronie producenta dostępne są również wersje gry dla systemów Linux i Mac OS X.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.84 oceny
Twoja ocena
ProducentKepuli Games
Liczba pobrań1 502
Data aktualizacji24 sie 2012
Rozmiar pliku24.18 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)