Ford F-Vision Future Truck: Tak wygląda transport przyszłości?

Ford F‑Vision Future Truck: Tak wygląda transport przyszłości?

Niektóre projekty aut przyszłości prezentują się nader ciekawie. (fot. materiały prasowe Ford)
Niektóre projekty aut przyszłości prezentują się nader ciekawie. (fot. materiały prasowe Ford)
21.09.2018 12:16

Wydaje się, że projekty i plany związane z transportem przyszłości są bardziej sensowne i realne do osiągnięcia, niż koncepcje samochodów osobowych, w których pasażer mógłby spać, czytać książki, oglądać filmy itp. Kolejną wizję przedstawił Ford. Oto F-Vision Future Truck.

Informacje na temat nowości są dość ograniczone, co może świadczyć o tym, że jest to tylko radosna twórczość projektantów Forda, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że powoli zmierzamy w kierunku mocno skomputeryzowanych samochodów ciężarowych, które przejmują część obowiązków i stają się coraz bardziej komfortowym miejscem pracy. Być może już wkrótce ciężarówki w ogóle nie będą potrzebowały kierowców?

Obraz

Tak czy inaczej Ford F-Vision Future Truck prezentuje się bardzo futurystycznie, ma bardzo aerodynamiczne kształty i wiele nowoczesnych rozwiązań, z wirtualnymi lusterkami włącznie. Zamiast zwykłego białego pudła, jakie często widujemy na drogach, Ford zastosował opływową kabinę z dużą szybą wpisaną w obrys, która przypomina nieco te stosowane w pojazdach z filmów s-f. Kierowca nadal będzie potrzebny, ale będzie go wspierał system autonomiczny poziomu czwartego.

Czwarty poziom systemu autonomicznego oznacza, że pojazd w pewnych warunkach będzie w stanie jechać sam, ale gdy przyjdzie taka potrzeba, to kierowca w każdej chwili będzie mógł przejąć stery. Na uwagę zasługuje również oświetlenie, które można konfigurować według potrzeb np. zamiast logo Ford, na przedniej części można wyświetlić nazwę firmy, grafikę itp. Czy tak będzie wyglądała przyszłość transportu? Nie mamy nic przeciwko.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)