Ford zainwestuje 4 mld dolarów w rozwój pojazdów autonomicznych

Ford zainwestuje 4 mld dolarów w rozwój pojazdów autonomicznych

26.07.2018 13:33

Kolejny producent dołącza do wyścigu w rozwoju pojazdów autonomicznych. Tym razem to Ford zadeklarował, że do 2023 roku zainwestuje bagatela 4 mld dolarów w rozwój technologii jazdy autonomicznej. Kontrolę nad pracami w tej dziedzinie ma przejąć nowo utworzona spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Serwis TechCrunch poinformował, że nowa spółka ma skupiać wszystkie działy, które zajmują się integracją systemów jazdy autonomicznej, zaawansowaną inżynierią oraz badaniami nad szeroko pojętą technologią AI. Nie zabraknie również działu odpowiedzialnego za zbieranie doświadczeń użytkowników zarówno pojazdów autonomicznych, jak również innych użytkowników drogi, którzy mają styczność z takimi autami. Nad wszystkim ma również czuwać dział odpowiedzialny za tworzenie i rozwój strategii biznesowych i marketingowych.

Część inwestowanej kwoty, a konkretnie okrągły miliard dolarów obejmie również wsparcie w start-up Argo AI, który zajmuje się rozwojem technologii sztucznej inteligencji. Szefem całej spółki został Sherif Marakby, który do tej pory był dyrektorem działu technologii jazdy autonomicznej. Nie jest tajemnicą, że obecnie pogoń za rozwojem i opracowaniem pojazdów autonomicznych leży w interesie większości liczących się na rynku producentów. Jakiś czas temu celem było posiadanie przynajmniej jednego auta hybrydowego w ofercie, za jakiś czas wyznacznikiem jakości będzie prawdopodobnie obecność samochodu z systemem jazdy autonomicznej.

W tym kierunku chce podążać również Ford, w którym do tej pory prace nad tą technologią były rozproszone po wielu działach, zaś rezultaty nie przynosiły marce żadnego rozgłosu. Zdaniem serwisu TechCrunch, wyjście z fazy badań i nieśmiałych prób „na papierze” do podejścia czysto biznesowego oznacza, że Ford poważnie myśli o tym kierunku i już w niedalekiej przyszłości będzie chciał pokazać pierwsze efekty swoich działań. Już w zeszłym miesiącu pojawiły się pierwsze plany, zgodnie z którymi część dzielnicy Corktown w Detroit zostanie przekształcona w wielki ośrodek testowy służący do badań w dziedzinach technologii pojazdów autonomicznych i elektrycznych.

Jak widać Ford bardzo ambitnie podchodzi do nowo obranego celu i nie zamierza przez długi okres czasu pozostawać w tyle za Teslą, Uberem czy też Daimlerem. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że w tym kierunku podążą również inni producenci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)