Forge of Empires na weekend – od epoki kamienia po daleką przyszłość

Forge of Empires na weekend – od epoki kamienia po daleką przyszłość

04.11.2017 08:06

W ramach cotygodniowej rozrywki tym razem proponujemy Wam grę, które zajmie Was na dłużej niż jeden weekend. Forge of Empires to gra łącząca ekonomię, zarządzanie zasobami i walki turowe, dostępna na Androida, iOS-a oraz w przeglądarkach na dobregry.pl. To gra online, w której zadaniem gracza jest rozwijanie osady od epoki kamienia po czasy współczesne, a potem jeszcze dalej, przez zarządzanie produkcją, zasobami ludzkimi, przestrzenią i siłą militarną.

Obraz

Grę zaczynamy w epoce kamienia, mogąc budować jedynie chaty i podstawowe warsztaty, wytwarzające zaopatrzenie. Na tym etapie musimy zarządzać jedynie podstawowymi zasobami – ludźmi, dbając o odpowiednią ich liczbę i zadowolenie, pieniędzmi i zaopatrzeniem. Budynki umieszczać możemy tylko na posiadanym już terenie, przy czym trzeba zwrócić uwagę na to, że większość z nich musi być połączona traktem z ratuszem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z czasem będziemy mogli powiększać teren i budować bardziej zaawansowane magazyny i zakłady produkcyjne. W kolejnych epokach wytwarzać będziemy barwniki do tkanin, marmur, drewno, stal, tkaniny, a w końcu też paliwo i części elektroniczne. W grze zaimplementowany został bazar, gdzie można wymieniać się tymi materiałami z innymi graczami. Mogą się one przydać w różnych sytuacjach – przy przejmowaniu sąsiednich prowincji, do zdobywania osiągnięć, płacenia za budynki czy też odblokowywania technologii.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Drzewo technologii w grze jest podzielone na epoki i bardzo rozbudowane, przy czym autorzy gry zadbali o to, byśmy nie nudzili się nawet po przekroczeniu granicy współczesności, wymyślając dla nas tematyczne wersje przyszłości. Trochę jednak zajmie dotarcie do tego etapu. W grze co godzinę zdobywamy punkt rozwoju, który można wydać na kolejna technologię albo rozwój perły architektury, wspomagający produkcję i podnoszący zadowolenie obywateli. Są jednak też inne sposoby na zdobywanie punktów i warto je poznać.

Perły architektury są bardzo ciekawym dodatkiem w tej grze. Są to zwykle znane z rzeczywistości bądź mitów obiekty, jak Koloseum czy Wieża Babel. By je zbudować, trzeba zdobyć plany – 9 fragmentów na każdą budowlę – na przykład wypełniając wymagania osiągnięć bądź zdarzeń specjalnych. Ich ulepszanie daje coraz większe korzyści naszemu miastu.

Obraz

W grze możemy też liczyć na liczne bonusy, pozwalające nam produkować wydajniej lub dających wojsku większą siłę. Jednym ze sposobów na zdobycie ich jest spotykanie się z innymi graczami w tawernach. Odwiedzając czyjąś tawernę mamy szansę zdobycia srebrnych monet i zarabiamy, gdy ktoś odwiedzi naszą. Za srebrniki można kupić wspomniane wyżej ulepszenia. Można też wspierać sąsiadów, motywując obywateli ich miast do pracy lub odświeżając dekoracje. Miłośnicy PvP też znajdą tu coś dla siebie – podbijanie okolicznych prowincji daje dostęp do areny. Oczywiście tu tez mamy wybór – możemy stanąć do turowej potyczki lub negocjować, wymieniając towary z tubylcami.

Forge of Empires jest grą nie wymagającą może dużo czasu, ale angażującą stanowiącą wyzwanie ekonomiczne i strategiczne. Na każdym kroku musimy podejmować decyzje, które wpłyną na tempo rozwoju naszego miasta. Można oczywiście niektóre procesy przyspieszyć korzystając z diamentów (tu niestety wchodzą w grę mikrotransakcje), ale nie jest to tak dobra zabawa, jak samodzielne zaplanowanie dobrze rozwijającego się miasta. Kolejną zaletą gry jest możliwość grania w tym samym świecie na wszystkich urządzeniach. Na jednym koncie można równolegle budować miasta w kilku światach, co pozwala na różne eksperymenty i grę z różnymi ludźmi.

Forge of Empires dla Androida i iOS-a oraz w przeglądarkach na dobregry.pl znajdziecie w naszej bazie gier, zaś w przeglądarce zagracie na dobregry.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)