Firmie Epic Games, tak jak wielu innym (w tym Microsoftowi) przeszkadza wysoka marża narzucana przez Apple w App Store (oraz w tym wypadku Google).

bEUnWxjF

Twórcy Fortnite wymyślili jednak sposób na to, aby obejść dodatkowe opłaty, jakie ponoszą gracze w popularnej sieciowej grze.

Fortnite ma tańsze mikropłatności jeśli płacimy bezpośrednio Epicowi

Epic Games skrytykowało właśnie ostro, że Apple i Google pobierają od graczy 30 proc. większe opłaty za mikropłatności w grach (a przechodzą one przez systemy płatności tychże dwóch firm). W tym przypadku chodzi o wirtualną walutę (tzw. V-Bucks) w Fortnite.

Epic wprowadził do swojej gry na systemach Android i iOS nową opcję płatności, tzw. Epic direct payment. Kupowanie V-Bucksów jest o 20 procent tańsze w sposób. Epic nie chce, aby gracze ponosili dodatkowe koszty związane z marżami Apple i Google.

fot. Epic
fot. Epic

Twórcy Fortnite dodatkowo obniżyli na stałe na wszystkich platformach ceny wirtualnej waluty. Zmiany obowiązują od dzisiaj.

bEUnWxjH

Korzystając z płatności u firmy Epic, zostajemy przeniesieni do ekranu płatności, w których można użyć karty płatniczej bądź PayPala.

Epic chwali się, że już przetworzył w ten sposób 1,6 mln dolarów i używa stosowanych powszechnie w branży mechanizmów szyfrowania transakcji i środków bezpieczeństwa, aby płatności przebiegały w sposób bezpieczny.

Może to być początek wojny między Epic a firmami Apple i Google. Warto jednak podkreślić, że pierwsza z firm pozwoliła wielu korporacjom, w tym Amazon, Nike, McDonalds czy Uberowi wykorzystywać system płatności bezpośrednich.

Czas pokaże, czy gigant z Cupertino oraz Google podejmą jakieś kroki ograniczające płatności w Fortnite.

bEUnWxjN

[frame]Fortnite na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (48)
bEUnWxkD