WindowsMultimediaInne programy multimedialneFrameforge | Core

Frameforge | Core4

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

FrameForge to specjalistyczny program dedykowany przede wszystkim producentom i reżyserom tworzącym poglądowy wygląd scen i animacji kamery jeszcze przed usłyszeniem dźwięku pierwszego klapsa.

Metod planowania ujęć danych scen w branży filmowej jest kilka. Do tradycyjnych można zaliczyć rysowanie ich w postaci prostych, komiksowych scenek lub poglądowe nagrywanie ujęć za pomocą kamery. Wymaga to jednak dużego zaangażowania i w przypadku większych projektów może być to bardzo czasochłonne. Z pomocą przychodzi wtedy FrameForge, który pozwala nie tylko przygotować wygląd scenki oferując szereg gotowych wirtualnych elementów 3D (aktorzy, budynki, auta itp.), ale również wykorzystać nieograniczone możliwości animacji kamer czy ustawień oświetlenia.

FrameForge oferuje ponad tysiąc wirtualnych obiektów (auta, krzesła, kwiaty, lampy itd.) przeznaczonych do tworzenia scen, których akcja może toczyć się w domu, w biurze czy w parku. Autorzy udostępnili również 76 aktorów różnych narodowości, w tym niemowlęta, dzieci, młodzież oraz dorosłych w wieku od 20 do 60 lat.

Aplikacja dostępna jest w trzech wersjach (Core, Pro i Stereographic 3D). Edycja podstawowa narzędzia FrameForge oferuje wszystko co niezbędne do przygotowania wyglądu poglądowego ujęcia scenki. Jest bardzo prosta w obsłudze, a projekty tworzy się niezwykle szybko i intuicyjnie. Gotowe prezentacje można eksportować do takich formatów jak Flash lub QuickTime. Wersje Pro i Stereographic 3D oferują ponadto opcję dodawania wielu rodzajów świateł do sceny, realistycznej animacji kamery czy możliwość dodawania do scen takich elementów jak dolly tracks i znacznie więcej.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.45 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań2 778
Data aktualizacji24 wrz 2010
System operacyjnyWindows
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)