WindowsMultimediaObróbka i konwersja audioFreeRIP
FreeRIP ikona

FreeRIP5.7.1.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

FreeRIP to bezpłatna wersja popularnego programu, służącego do zgrywania i konwertowania muzyki z płyt CD.

Aplikacja jest prosta w użyciu i co najważniejsze odczytuje pliki audio z krążków i następnie zapisuje do jednego z wybranych formatów cyfrowych – WMA, MP3, OGG, WAV lub VOBIS. Obsługuje również nowoczesny format FLAC, który odtwarza muzykę w bezstratnej kompresji dźwięku. Dostosowuje głośność i jakość dźwięku podczas konwersji oraz umożliwia zgrywanie większej ilości utworów do jednego pliku audio.

Program nie tylko wyodrębnia ścieżki audio z płyt CD, ale również konwertuje muzykę do wybranego przez nas formatu, a także za pomocą edytora tagów modyfikuje metadane i dodaje informacje do pliku muzycznego, które błyskawicznie pobieramy z internetowych baz danych (Freedb.org itd.). Wspiera ID3 v1 i ID3 v2 oraz posiada wbudowany generator listy odtwarzania (w formacie PLS, HTML, CSV, M3U).

Interfejs programu jest prosty i czytelny. Nie zabrakło w nim wsparcia dla języka polskiego i szczegółowych informacji o każdym utworze muzycznym (nazwa piosenki, tytuł albumu, rok produkcji, typ zawartości, artysta i producent, a także prawa własności czy komentarz). Oprócz tego FreeRIP pozwala na odtwarzanie wybranej muzyki, wyszukiwanie sklepów internetowych oraz integrowanie się z serwisem społecznościowym Facebook.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.76 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań13 044
Data aktualizacji24 maj 2019
Rozmiar pliku2.20 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
FreeRIP ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)