Gabe Newell żałuje Half-Life’a, potwierdza nową grę i filmy oraz wspomina o VR

Gabe Newell żałuje Half-Life’a, potwierdza nową grę i filmy oraz wspomina o VR

18.01.2017 15:36, aktual.: 18.01.2017 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szef Valve, firmy znanej ze świetnych gier, a także platformy Steam, wziął udział w ask me anything. Musiał on tam zmierzyć się z pytaniami użytkowników Reddita, w tym także tymi niewygodnymi, dotyczącymi oczywiście Half-Life 3. Konkretnej odpowiedzi nie otrzymaliśmy, a co więcej, Gabe Newell stwierdził, że starsze wersje Half-Life’a są jedną z tych rzeczy, których żałuje.

Seria Half-Life uważana jest za kultową i jedną z najlepszych w historii branży gier w ogóle. Gry z tej serii nie tylko zapewniały świetną grywalność, ale również pokazywały możliwości aktualnych wówczas technologii, zawstydzając większość dostępnych na rynku tytułów. Z pewnością każdy gracz, który mógłby porozmawiać z szefem Valve, wiedząc, że otrzyma konkretne odpowiedzi, spytałby się o Half-Life 3. Na takie odpowiedzi liczyli także uczestnicy ask me anything, ale już zgodnie z tradycją, Gabe Newell w kwestii nowej części Half-Life’a nie udzielił satysfakcjonującej odpowiedzi.

Gabe Newell spytany o swoją ulubioną grę dla pojedynczego gracza od Valve, nie wybrał Half-Life’a, ale Portal 2. Dodał, że dla niego największym problemem Half-Life’a jest jego zbyt duże zaangażowanie podczas prac nad tym tytułem. Patrząc teraz na produkt końcowy, wielu rzeczy żałuje i wie, że niektóre elementy mogłyby być lepiej dopracowane. Łatwiej jest mu być fanem rzeczy, na które miał mniejszy wpływ. Popełnione przy Half-Life błędy odczuwa bardziej niż niedociągnięcia z innych gier.

Gabe Newell, szef Valve
Gabe Newell, szef Valve

Oczywiście nie otrzymaliśmy potwierdzenia Half-Life’a 3, ale jeden z fanów spytał się czy Valve pracuje nad nowym IP, Gabe Newell odpowiedział, że tak. Nowe IP to określenie nowej gry, która może, ale nie musi być osadzona w znanych już uniwersach, czy to Portala czy Half-Life’a. Możliwe, że dostaniemy kontynuację jednej z tych serii lub raczej produkcję będącą spin-offem. Stawiamy raczej na nowego Portala, nie chcemy robić sobie nadziei, że w końcu zobaczymy wyczekiwanego przez wszystkich Half-Life’a 3. Zwłaszcza, że podczas konkretnego pytania dotyczącego nowej odsłony kultowej serii, szef Valve stwierdził krótko, że liczby trzy się nie wymawia..

Potwierdzone zostały natomiast prace na filmami z uniwersum Portala lub Half-Life’a, które mają być tworzone we współpracy z J.J. Abramsem – to ten pan od nowego Star Treka i najnowszych Gwiezdnych Wojen. Newell wspomniał również, że trwają pracę nad dużą grą VR, a sama wirtualna rzeczywistość jest dla jego firmy bardzo atrakcyjna w kwestii opracowywania nowych tytułów.

Niezależnie od tego, jakie gry wyjdą spod ręki Valve, to wszystkie będą tworzone z wykorzystaniem Source Engine 2, a sam silnik zostanie udostępniony za darmo. Oczywiście opracowywane w nim gry muszą trafić na platformę Steam. Całą dyskusję znajdziecie na Reddit.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)