Game On Mozilli rusza po raz trzeci

13.12.2012 18:44

Game On to konkurs, którego celem jest pokazanie światu możliwości technologii webowych jako otwartej platformy dla cyfrowej rozrywki — obowiązkowo atrakcyjnej wizualnie i z fajerwerkami, wciągającej i działającej w nowoczesnej przeglądarce (w domyśle w Firefoksie) bez żadnych wtyczek na każdej platformie. Pierwsza edycja miała miejsce w 2010 roku i rozpoczęła się 3 dni po starcie konkursu Independent Games Festival, finalistów poznaliśmy w styczniu 2011.

Obraz

Gry można zgłaszać w trzech kategoriach: Web-Only (stosujące mechanikę sieci, czyli odnośniki, przekazywanie danych, znajdowanie wskazówek na stronach, zabawę w grupie itp.), Multi-Device (gry asymetryczne, przyjmujące różne postacie na różnych platformach, wykorzystujące urządzenia mobilne) oraz Hackable (gry pozwalające manipulować mechaniką i tworzyć modyfikacje). Na blogu Game On będą pojawiać się szczegółowe opisy i przykłady, programistów Mozilla zachęca ponadto do korzystania z API różnych usług (Google Maps, Flickr…) i gotowych bibliotek, aby uczestnicy nie wynajdowali koła od nowa. Zgłoszenie nie musi mieć postaci pełnej, dopracowanej gry — wystarczy działający prototyp, który będzie zdolny do prezentacji idei rozgrywki. Jury będzie oceniać pomysłowość i wykorzystanie dostępnych technologii.

Główną nagroda jest wycieczka na tydzień do San Francisco z wejściówką na przyszłoroczną konferencję Game Developers Conference (25-29 marca) dla dwóch osób, wycieczka po siedzibie Mozilli i kolacja z Michaelem Johnem z Electronic Arts. Jednak w tym konkursie nie o nagrody chodzi. Technologie typowo webowe, jak HTML, WebGL, WebRTC, CSS i JavaScript, zadomowiły się w naszej świadomości, ale nadal istnieje niewiele produktów, które je w pełni wykorzystują. Mozilla trochę pewnie liczy też na to, że i Firefox OS na takim konkursie skorzysta — jest on zresztą na liście zasobów, z których można korzystać. Zgłoszenia można wysyłać do 24 lutego przyszłego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)