Gamepad A4Tech X7-T2 Redeemer USB/PS2/PS3 - ładne kanty

Gamepad A4Tech X7‑T2 Redeemer USB/PS2/PS3 - ładne kanty

08.06.2012 13:50

Czasem producentom akcesoriów dla graczy nie wystarczy podążanie przetartym szlakiem i zamiast lekko, na swój sposób, modyfikować sprawdzone już oraz lubiane rozwiązania, starają się zamieszać bardziej w projekcie urządzeń, myśląc, że to niecodzienny wygląd sprzętu przyciągnie nabywcę. Przyglądając się padowi firmy A4Tech o groźnej nazwie Redeemer nie można nie dostrzec kierowania się taką właśnie myślą. Czarno — bordowy kontroler prezentuje się w swym plastikowym opakowaniu niezwykle atrakcyjnie, więc na pewno wpadnie w oko niejednej osobie szukającej taniego drugiego pada dla konsoli PS2 lub PS3, który mogliby ewentualnie wykorzystać też z komputerem. Jednak ocenianie książki po okładce bywa zgubne...

Obraz

Propozycja A4Tech to kant na kancie, co przekłada się niestety na niski komfort użytkowania kontrolera. Stale coś uwiera pod palcami, a jeśli nie zdecydujemy się ułożyć ich na przyciskach skrajnych tak, jak zażyczył sobie tego wytwórca, możemy wręcz pokaleczyć ręce. Ryzyko da się ograniczyć umiejscawiając palce wskazujące na przyciskach obok kabla, a środkowe na cofniętych dziwnie spustach, lecz na dłuższą metę stałe trzymanie tak pada jest z racji jego sporych gabarytów bardzo męczące, a i tak nie gwarantuje nam, że nie zedrzemy sobie skóry na ostrych kantach pod spustami. Działanie samych wyżej wymienionych przycisków też pozostawia sporo do życzenia. Chodzą ciężko, skrajne L1 oraz R1 często wciśniemy na brzegu, a wtedy nie załapią.

O ile gałki, przybliżone nieco do siebie w stosunku do tych zastosowanych w rozwiązaniu Sony, działają w grach bez większych zastrzeżeń, tak krzyżak nie za bardzo nadaje się do bijatyk. Przyciski kierunkowe są za wysokie, stąd wykonanie ciosu opartego na którymkolwiek ze skosów udaje się raz na kilka prób. Plus oczywiście znów mamy kanty, więc zatrzemy sobie nieco linie papilarne na lewym kciuku. Prawy przetrwa, bo czekają na niego krągłości przycisków z cyframi, pracujących miękko. Napis Mode na środku pada sugeruje opcję programowania ciągłego wykorzystania któregoś przycisku, ale próżno szukać w opakowaniu instrukcji opisującej zasady działania funkcji. To nie pierwszy taki przypadek w labie — producenci chyba uznali, że każdy doskonale wie, co dodatkowo potrafią nabywane produkty. Cóż, na pewno nie każdy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W przypadku konsol PS2 czy PS3 używamy odpowiedniej wtyczki i gramy, a co z PC? Dostarczana z urządzeniem płytka ze sterownikami straszy. Na nośniku znajdziemy plik exe, który uruchomi aplikację z opisami w języku (najpewniej) chińskim. Niby mimo wszystko nie powinno być problemu z obsługą, ale na Windows 7 nie udało mi się w żaden sposób nic zainstalować ani z CD, ani zgrywając plik na dysk twardy. Pobrałem odpowiednią paczkę ze strony internetowej producenta i poszło - PS TO PC CONVERTER śmiało dodało się do systemu. Niestety jeśli gra wykryła już pada, co należało do rzadkości, to nie działały kierunki. Bez dodatkowych zabaw z emulowaniem funkcji się nie obyło. O wibracjach na komputerze możemy zapomnieć, chociaż silniczki są jak najbardziej w pad wbudowane i działają z konsolami. Warto zauważyć, że z uwagi na brak czujników ruchu nie użyjemy manipulatora też w niektórych grach na PlayStation 3.

Gamepad A4Tech Redeemer dostępny jest już od około 38 złotych, ale nawet pomimo dwuletniej gwarancji producenta trudno model ten komuś polecić. Jak śpiewa znana restauratorka Magda Gessler w jednym z popularnych filmików na YouTube: Wygląd jest, ilość jest, smaku nie ma. Atrakcyjna, dynamiczna, ostro zarysowana forma oraz dodatkowe (nieopisane) funkcje nie rekompensują zwyczajnie słabego komfortu użytkowania. Starano się, aby w segmencie tanich padów czymś się wybić i niestety obrano według mnie złą strategię. Jacyś wzrokowcy może się na model skuszą, ale osoby lubiące namiętnie grać powinny jednak szanować swoje dłonie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)