Garmin, FitBit, Apple Watch: Strava utrudni synchronizację, ale to żaden problem

Garmin, FitBit, Apple Watch: Strava utrudni synchronizację, ale to żaden problem

Garmin Instinct (Garmin)
Garmin Instinct (Garmin)
17.10.2019 20:28

Pulsometry Garmin, FitBit, TomTom oraz Apple Watch przestaną działać z aplikacją Strava – świetnym monitorem aktywności i platformą społecznościową dla sportowców. Jeśli chcesz mieć w aplikacji wszystkie swoje biegi, przejazdy rowerowe czy wycieczki górskie, musisz przyzwyczaić się do dodawania ich ręcznie.

Strava usunie parowanie Bluetooth i ANT+

Wszystkie wymienione urządzenia sportowe pozwalają na bieżąco monitorować aktywność oraz puls podczas uprawiania sportu. Dane te można w czasie rzeczywistym wymieniać z aplikacjami na smartfonie i innymi sparowanymi urządzeniami sportowymi. Służy do tego uniwersalny protokół ANT+ i łączność Bluetooth.

Strava przestanie współpracować ANT+ i nie będzie umożliwiała parowania urządzeń. Nie mogę powiedzieć, że to niespodziewana decyzja. Strava od dawna działała z pulsometrami niestabilnie, a po sierpniowej zmianie sposobu łączenia urządzeń zaczęła niespodziewanie kończyć pracę. Problemy pojawiały się nawet u tych użytkowników, którzy nie podłączają żadnych urządzeń do Stravy.

Tym samym 28 października sportowcy stracą możliwość zapisywania danych o pracy serca w czasie rzeczywistym na smartfonie. Czy to Problem? Przedstawiciele Stravy twierdzą, że i tak niewiele osób używa takich urządzeń połączonych z aplikacją. Wciąż będzie dostępne rejestrowanie tras na podstawie wskazań GPS i synchronizacja danych z zewnętrznymi usługami, w tym chmurą Garmina.

Najnowszą wersję aplikacji Strava znajdziesz w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)