r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Strava Running and Cycling GPS

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Aplikacje dla biegaczy i rowerzystów

Strava Running and Cycling GPS to aplikacja do monitorowania aktywności fizycznej. Jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona dla osób, które biegają lub jeżdżą rowerem. Dzięki tej aplikacji dowiemy się, jaki dystans przebyliśmy, ile zajęło nam to czasu, a także porównamy osiągnięte wyniki ze znajomymi.

Choć aplikacja bardzo przypomina np. Endomondo, działa nieco inaczej i skupia się na dwóch określonych dyscyplinach sportowych. Strava również wykorzystuje GPS do śledzenia naszej lokalizacji i na podstawie tego określania szybkości i przebytego dystansu. Dane z treningów zawierają również informacje o nachyleniu, najniższym i najwyższym punkcie, a także zapisy z ewentualnych dodatkowych czujników. Pokonana trasa jest przedstawiona w formie mapy.

W przypadku tej aplikacji przebyty przez nas dystans jest podzielony na tzw. segmenty. Te możemy tworzyć samodzielnie, lub korzystać z segmentów utworzonych już przez innych użytkowników. Aplikacja zbiera statystyki z każdego segmentu i pozwala na ich porównywanie z wynikami innych użytkowników. Dzięki temu jesteśmy w stanie rzucać wyzwania innym aktywnym fizycznie osobom i rywalizować na takich samych odcinkach. Oprócz tego w aplikacji dostępne są rywalizacje międzynarodowe jak np. przebycie jak największej liczby kilometrów w danym miesiącu. Strava pozwala również na wyszukiwanie znajomych przy pomocy konta na Facebooku.

Program daje także dostęp do filmów instruktażowych, które mogą okazać się przydatne dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem. Możliwe jest także połączenie go z innymi usługami i przesyłanie do nich danych z treningów: Instagramem, MyFitnessPal, a także Google Fit. Część z funkcji jest dostępna tylko w płatnej wersji premium, program jest dostępny w angielskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacje śledzące aktywność sportową dekonspirują jednostki wojskowe

20
29.01.2018  •  Oskar Ziomek

W Sieci pojawia się coraz więcej głosów zwracających uwagę na negatywne skutki korzystania przez użytkowników smartfonów z aplikacji śledzących aktywność fizyczną. Tym razem na celowniku jest Strava i mapa przedstawiająca zagregowane informacje o najczęściej wybieranych ścieżkach treningów. Okazuje się jednak, że o ile w centrach miast dane stanowią głównie ciekawostkę, o tyle na mniej zaludnionych obszarach mogą przypadkowo ujawnić, gdzie znajdują się jednostki wojskowe, których lokalizacje (jeśli nie utajnione) raczej nie powinny być tak łatwo dostępne dla każdego. Problem dotyczy…

Strava: bieganie i jazda na rowerze bez tajemnic

40
29.04.2015  •  Łukasz Tkacz

Myli się ten, kto sądzi, że Endomondo jest jedyną słuszną aplikacją do monitorowania naszej aktywności fizycznej. W sklepach na platformach mobilnych znajdziemy sporo tego typu programów, ale tylko kilka z nich wyróżnia się czymś szczególnym. W naszej sportowej serii nie mogliśmy przejść obok Stravy, który jest przeznaczona dla fanów biegania i jeżdżenia na rowerze. Choć aplikacja przypomina Endomondo, działa nieco inaczej i skupia się na dwóch dyscyplinach sportowych. Dzięki temu jest świetnym wyborem dla biegaczy i kolarzy. Strava wykorzystuje GPS do śledzenia naszej lokalizacji i na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
MLJ   6 #1 11.09.2017 05:52

Aplikacja dostępna po angielsku, ale..
Bardzo dobrze oblicza przewyższenia (IMO najdokładniej z apek), Ma własną stronę. Świetna opcja "Segmenty", mamy podane odcinki tras, gdzie można rywalizować z
innymi uczestnikami. Potrafi za to nieco zaniżyć średnią ruchu

Troszke bardziej łasa na baterię. Aplikacja darmowa (wystarczy), ale można kupić też Premium (drogo)
Polecam..

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.