Strava Running and Cycling GPS Strava Running and Cycling GPS

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Aplikacje dla biegaczy i rowerzystów
Pobierz program
lub zeskanuj:

Strava Running and Cycling GPS to aplikacja do monitorowania aktywności fizycznej. Jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona dla osób, które biegają lub jeżdżą rowerem. Dzięki tej aplikacji dowiemy się, jaki dystans przebyliśmy, ile zajęło nam to czasu, a także porównamy osiągnięte wyniki ze znajomymi.

Choć aplikacja bardzo przypomina np. Endomondo, działa nieco inaczej i skupia się na dwóch określonych dyscyplinach sportowych. Strava również wykorzystuje GPS do śledzenia naszej lokalizacji i na podstawie tego określania szybkości i przebytego dystansu. Dane z treningów zawierają również informacje o nachyleniu, najniższym i najwyższym punkcie, a także zapisy z ewentualnych dodatkowych czujników. Pokonana trasa jest przedstawiona w formie mapy.

W przypadku tej aplikacji przebyty przez nas dystans jest podzielony na tzw. segmenty. Te możemy tworzyć samodzielnie, lub korzystać z segmentów utworzonych już przez innych użytkowników. Aplikacja zbiera statystyki z każdego segmentu i pozwala na ich porównywanie z wynikami innych użytkowników. Dzięki temu jesteśmy w stanie rzucać wyzwania innym aktywnym fizycznie osobom i rywalizować na takich samych odcinkach. Oprócz tego w aplikacji dostępne są rywalizacje międzynarodowe jak np. przebycie jak największej liczby kilometrów w danym miesiącu. Strava pozwala również na wyszukiwanie znajomych przy pomocy konta na Facebooku.

Program daje także dostęp do filmów instruktażowych, które mogą okazać się przydatne dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem. Możliwe jest także połączenie go z innymi usługami i przesyłanie do nich danych z treningów: Instagramem, MyFitnessPal, a także Google Fit. Część z funkcji jest dostępna tylko w płatnej wersji premium, program jest dostępny w angielskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!