Garść nowości prosto z siedziby firmy avast! w Pradze

Garść nowości prosto z siedziby firmy avast! w Pradze

Wojciech Kowasz
05.03.2011 15:08, aktualizacja: 05.03.2011 15:22

Odwiedziliśmy siedzibę firmy AVAST Software, producenta dobrze znanego, bezpłatnego programu antywirusowego avast! Free Antivirus. Przygotowując bardziej obszerne materiały z wizyty w Czechach chcieliśmy już teraz "na gorąco" podzielić się z Wami kilkoma interesującymi informacjami.

Użytkownicy systemów Mac OS X mogą w ciągu kilku najbliższych tygodni spodziewać się całkowicie nowej wersji programu avast! przeznaczonej właśnie dla platformy Apple. Będzie ona wyposażona w ochronę w czasie rzeczywistym oraz niektóre moduły znane z wersji dla systemów Windows - w tym Web Shield (ochronę podczas przeglądania stron internetowych) oraz Mail Shield (ochronę poczty). Najważniejszą informacją jest jednak to, że avast! dla Maków będzie dostępny bezpłatnie. W późniejszym terminie, wzorem wersji dla Windows, zadebiutuje również rozszerzona wersja, za którą trzeba już będzie zapłacić.

avast! pracuje także nad oprogramowaniem zabezpieczającym dla systemów mobilnych - z największym naciskiem na Androida. Prace są jeszcze na bardzo wczesnym etapie, dlatego premiery nie należy spodziewać się wcześniej niż w czwartym kwartale 2011 roku. Program zapowiada się interesująco chociażby dlatego, że nie ma to być tylko zwyczajny antywirus jakich jest już trochę na platformy mobilne, a bardziej pakiet zabezpieczający z szerszą funkcjonalnością. Niestety więcej szczegółów nie możemy jeszcze ujawnić. Możemy natomiast powiedzieć, że pierwsza wersja również ma być dostępna bezpłatnie.

Szybciej niż wersja dla Androida ma pojawić się odświeżona linia biznesowa programów avast!, która póki co jest nieco w tyle za wersją dla użytkowników domowych. Pod pojęciem "linia biznesowa" kryje się oprogramowanie dedykowane dla firm posiadających od kilku do nawet kilku tysięcy komputerów. Firma w najbliższym czasie wprowadzi na rynek avast! Business Protect (odpowiednik avast! Antivirus Pro) oraz avast! Business Protect Plus (odpowiednik avast! Internet Security). Wszystkie produkty z tej linii będą wyposażone w moduł do zdalnego zarządzania, którego serwer oparty o .NET 4.0, IIS i Silverlight będzie można zainstalować na dowolnym systemie Windows XP lub nowszym i stamtąd centralnie zarządzać wszystkimi instalacjami w firmie. Konsola administracyjna będzie udostępniać między innymi takie opcje jak automatyczne wykrywanie nowych komputerów (także tych niechcianych w sieci firmowej) oraz dziedziczoną, hierarchiczną konfigurację. Wersje klienckie avast! Business Protect będzie można zainstalować na systemach Windows 2000 i nowszych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)