bEhXOtFN
GB Studio ikona

GB Studio1.1.0

Pobierz program
przy pomocy Asystenta pobierania
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

GB Studio to darmowy program do tworzenia gier w stylu retro, który udostępniony został dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

bEhXOtFP

Tworzenie gier bez programowania

Narzędzie zbudowane zostało w technologii Electron z wykorzystaniem szybkiego silnika gier napisanego w C z wykorzystaniem GBDK oraz komponentu GBT Player odpowiedzialnego za dostarczanie muzyki. GB Studio jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze oraz co najważniejsze, nie wymaga od użytkownika posiadania jakiejkolwiek wiedzy programistycznej. Wszelakie aspekty kreowanej gry można łatwo wyklikać. W ten sposób stworzymy tła dla planszy w naszej grze, bohaterów, elementy interfejsu, zdefiniujemy scenariusz czy też dodamy ścieżkę dźwiękową. Program opiera swoje działanie na specjalnych skryptach, które w takim stopniu upraszają proces tworzenia gry.

Gra w emulatorze lub eksport do ROM

Na każdym etapie prac nad naszą grą możemy ją uruchomić we wbudowanym emulatorze. GB Studio pozwala również wyeksportować projekt do postaci pliku ROM, który to uruchomimy w zewnętrznym emulatorze lub oryginalnej konsoli.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Linki do programu
bez Asystenta pobierania
GB Studio 1.1.0wersja stabilna (32/64-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
ProducentChris Maltby
Liczba pobrań291
Data aktualizacji18 maj 2019
Rozmiar pliku177.88 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
GB Studio ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEhXOtGu
bEhXOtGL