GeForce RTX 3070 by ASUS - Noctua. Klasyczne barwy zachowane

GeForce RTX 3070 by ASUS - Noctua. Klasyczne barwy zachowane
02.10.2021 19:22
RTX3070-O8G-NOCTUA
RTX3070-O8G-NOCTUA
Źródło zdjęć: © ASUS ROG Vietnam | ASUS ROG Vietnam

Jeszcze w sierpniu informowaliśmy o planach Asusa dotyczących karty graficznej z układem chłodzenia powstałym przy współpracy z austriacką Noctuą. Teraz mamy rendery karty graficznej powstałej w wyniku tej współpracy.

Rendery nowej karty graficznej wyciekły przez niefrasobliwość osób z wietnamskiego oddziału Asusa i przez krótką chwilę były dostępne na ich fanpage'u. Niestety dalej nie znamy dokładnej specyfikacji, ale rendery pozwalają już trochę wywnioskować.

Karta będzie miała masywną 4-slotową konstrukcję z trzema wyjściami DisplayPort i parą HDMI. Najprawdopodobniej będą też zastosowanie 2 8-pionwe wtyczki zasilania, a kod produktu RTX3070-O8G-NOCTUA oznacza fabrycznie podkręconą kartę.

Widać też, że masywny radiator będzie owiewany przez parę jakże byłoby inaczej brązowych wentylatorów Noctua (NF-A12x25), a sama kolorystyka obudowy obejmuje trzy odcienie brązu.

RTX3070-O8G-NOCTUA
Źródło zdjęć: © ASUS ROG Vietnam | ASUS ROG Vietnam
RTX3070-O8G-NOCTUA

Wietnamski reprezentant sprzedażowy nadmienił, że owoc współpracy Noctua i Asusa będzie wyceniony na 26 mln. Dongów wietnamskich, co daje około 1100 USD. Jest to bardzo duża cena jak na RTX-3070, ale już teraz zwykłe RTX-y w USA potrafią oscylować w okolicy 800 USD...

Możliwe też, że producenci GPU uznali, że skoro świat się przyzwyczaił do nowych cen to dlaczego mają się ograniczać do ceny sugerowanej? Aktualny kryzys jeszcze potrwa i raczej dopiero za 1,5 / 2 lata tragiczna sytuacja może ulegnie poprawie... Wracając do nowego GPU, to pozostaje nam czekać na dalsze przecieki lub oficjalną zapowiedź.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)