GeForce RTX 3070 by ASUS - Noctua. Klasyczne barwy zachowane

GeForce RTX 3070 by ASUS - Noctua. Klasyczne barwy zachowane

RTX3070-O8G-NOCTUA
RTX3070-O8G-NOCTUA
Źródło zdjęć: © ASUS ROG Vietnam | ASUS ROG Vietnam
Przemysław Juraszek
02.10.2021 19:22

Jeszcze w sierpniu informowaliśmy o planach Asusa dotyczących karty graficznej z układem chłodzenia powstałym przy współpracy z austriacką Noctuą. Teraz mamy rendery karty graficznej powstałej w wyniku tej współpracy.

Rendery nowej karty graficznej wyciekły przez niefrasobliwość osób z wietnamskiego oddziału Asusa i przez krótką chwilę były dostępne na ich fanpage'u. Niestety dalej nie znamy dokładnej specyfikacji, ale rendery pozwalają już trochę wywnioskować.

Karta będzie miała masywną 4-slotową konstrukcję z trzema wyjściami DisplayPort i parą HDMI. Najprawdopodobniej będą też zastosowanie 2 8-pionwe wtyczki zasilania, a kod produktu RTX3070-O8G-NOCTUA oznacza fabrycznie podkręconą kartę.

Widać też, że masywny radiator będzie owiewany przez parę jakże byłoby inaczej brązowych wentylatorów Noctua (NF-A12x25), a sama kolorystyka obudowy obejmuje trzy odcienie brązu.

RTX3070-O8G-NOCTUA
RTX3070-O8G-NOCTUA© ASUS ROG Vietnam | ASUS ROG Vietnam

Wietnamski reprezentant sprzedażowy nadmienił, że owoc współpracy Noctua i Asusa będzie wyceniony na 26 mln. Dongów wietnamskich, co daje około 1100 USD. Jest to bardzo duża cena jak na RTX-3070, ale już teraz zwykłe RTX-y w USA potrafią oscylować w okolicy 800 USD...

Możliwe też, że producenci GPU uznali, że skoro świat się przyzwyczaił do nowych cen to dlaczego mają się ograniczać do ceny sugerowanej? Aktualny kryzys jeszcze potrwa i raczej dopiero za 1,5 / 2 lata tragiczna sytuacja może ulegnie poprawie... Wracając do nowego GPU, to pozostaje nam czekać na dalsze przecieki lub oficjalną zapowiedź.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)