MacOSNarzędziaArchiwizacja i synchronizacja danychGetBackup
GetBackup ikona

GetBackup3.3.3 build 971

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

GetBackup to narzędzie do wykonywania kopii zapasowych danych na naszym Macu. Co prawda w systemie OS X jest wbudowany prosty mechanizm do tworzenia kopii zapasowych – Time Machine – jednak GetBackup oferuje kilka dodatkowych funkcji, które z pewnością zostaną docenione przez zaawansowanych użytkowników.

Program pozwala tworzyć bootowalne kopie zapasowe partycji systemowej, dzięki czemu w razie awarii dysku nie musimy przywracać systemu, ponieważ możemy go uruchomić bezpośrednio z poziomu kopii zapasowej. Ponadto aplikacja umożliwia kompresowanie danych, przez co wykonane przez nią kopie zajmują znacznie mniej miejsca.

W aplikacji możemy wybrać pliki, jakie ma zawierać kopia zapasowa, a oprócz tego możemy skorzystać z gotowych szablonów, dzięki którym łatwo i szybko zarchiwizujemy dane programów takich jak iTunes, iPhoto, Mail, Kontakty, a także folder Dokumenty. Porę archiwizacji możemy dostosować co do minuty w danym dniu, a interwały czasowe, jakie możemy ustawić, to codzienny, cotygodniowy lub comiesięczny.

Dane mogą być zapisywane na dysku zewnętrznym podłączonym do komputera lub sieciowym, a także na nośnikach CD lub DVD z możliwością podzielenia dużych kopii zapasowej na części i „wypalenia” ich na wiele płyt z poziomu aplikacji. Nie zabrakło też funkcji tworzenia projektów, dzięki której możemy utworzyć dodatkowy harmonogram archiwizacji dla szczególnie ważnych danych, który jest niezależny od ogólnych ustawień.

Program dostępny jest za darmo w wersji freeware. Opcjonalnie można zakupić wersję PRO, która oferuje między innymi szyfrowanie kopii zapasowych algorytmem AES-256 oraz synchronizację danych pomiędzy różnymi komputerami.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań172
Data aktualizacji28 mar 2017
Rozmiar pliku7.62 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
GetBackup ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)