GIMP 2.6.11 wydany

GIMP 2.6.11 wydany

05.10.2010 08:54, aktualizacja: 07.10.2010 02:14

GIMP 2.6.11 to kolejna stabilna wersja wieloplatformowego, darmowego programu do obróbki grafiki rastrowej. W tym wydaniu naprawione zostało wiele błędów z poprzednich wersji, w tym wsparcie drukowania i podgląd wydruku z użyciem wydanej niedawno wersji 1.10 bibliotek cairo.

Poza systemem drukowania naprawione zostały filtry, funkcje wewnętrzne, tłumaczenia itd. Filtr Retinex w tej wersji programu nie tworzy „aureoli” a używany do znajdowania krawędzi filtr „Różnicowe rozmycie Gaussa” przy zaznaczonej opcji „Inwersja” nie generuje już pustego dokumentu. Wartości Alfa gradientów Wood 1 i Wood 2 zostały poprawione. Wartości „wrap mode” w pliku edge.c oraz błędy funkcji string-append i gimp-drawable-get-name zostały naprawione; wywołanie funkcji file-ps-load nie powoduje już zbędnego otwarcia konsoli a otwieranie obrazów zapisanych z Google Docs nie powoduje wyświetlania błędu „gimp-image-set-resolution”. Do okna wyboru typów wybieranych plików dołączony zotał typ RGBA SGI.

Uaktualnione tłumaczenia programu obejmują język niemiecki, hiszpański, japoński, włoski, rumuński oraz chiński.

Najnowszą wersję programu GIMP 2.6.11 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej. Dostępne są wersje dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)