WindowsInternet i komunikacjaInne programy internetoweGladinet Cloud Desktop

Gladinet Cloud Desktop4.0.1027

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item

Gladinet Cloud Desktop jest aplikacją ułatwiającą korzystanie z internetowych dysków, serwerów FTP i wielu typów usług działających on-line.

Program integruje wybrane przez użytkownika usługi sieciowe z Explorerem Windows, przez co są one widoczne w systemie jako dodatkowa partycja, w której każda usługa stanowi osobny katalog. Wśród wspieranych serwisów znalazły się m.in. Microsoft Windows Live SkyDrive, Google Docs, Google Pisaca, Amazon S3 oraz niemal wszystkie typy serwerów FTP. Gladinet Cloud Desktop umożliwia tworzenie kopii zapasowych plików przechowywanych lokalnie i umieszczenie ich na dysku sieciowym, potrafi także archiwizować dokumenty Google Docs korzystając z przestrzeni dyskowej jednej z kilkunastu usług dostępnych w Internecie.

W wersji 3.0 programu wprowadzono nowe funkcje takie jak Cloud Sync Folder, umożliwiający synchronizację plików między chmurą a katalogiem zapisanym w komputerze. Funkcja ta dostępna jest dla użytkowników płatnej wersji Professional. Gruntowne zmiany przeszedł interfejs programu. Uproszczono proces przesyłania danych, a także postawiono na większą intuicyjność w obsłudze. Programiści odświeżyli też Gladinet Management Console, narzędzie do zarządzania materiałami. Poza tym pojawiła się integracja z Cloud Backup.

Zaletą programu jest przejrzysty, łatwy w obsłudze interfejs oraz bezkonfliktowa współpraca z wieloma wersjami systemu Windows.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.110 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań9 465
Data aktualizacji2 kwi 2013
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)