GlassWire 2.0: świetna zapora sieciowa na Windows teraz z ochroną VirusTotal

GlassWire 2.0: świetna zapora sieciowa na Windows teraz z ochroną VirusTotal

GlassWire 2.0: świetna zapora sieciowa na Windows teraz z ochroną VirusTotal
15.12.2017 14:16

Windows ma oczywiście swoją wbudowaną zaporę sieciową, alenie znaczy to, że kwestii samodzielnego zarządzania filtrowaniemruchu sieciowego nie da się zrobić lepiej. Jedną z najładniejszychpod względem interfejsu, a także najbardziej funkcjonalnych zapórsieciowych od niezależnych producentów jest GlassWire.Program zadebiutował w 2014 roku, zwracając uwagę zarównoprzejrzystością przedstawienia informacji o sieciowej aktywności,jak i względnie wysoką ceną – podstawowa licencja kosztowała 49dolarów. Wydana właśnie nowa wersja nie tylko przynosi przydatneulepszenia, w tym zabezpieczenie antywirusowe, ale też dostępnajest w niższej cenie.

Na pierwszy rzut oka po uruchomieniu GlassWire 2.0 nie widaćjakichś rewolucyjnych zmian. Interfejs jest wciąż soczysty ikolorowy, wciąż łatwy w nawigacji i obsłudze – po prostu zostałtrochę odświeżony w zgodzie z obecnymi trendami. Odświeżenieobejmuje też dostosowanie do wyświetlaczy HiDPI.

Obraz

Nie dla odświeżenia interfejsu sięgamy po nowe wersje.Najważniejszą nowością jest integracja zapory sieciowej zVirusTotal. Pozwala ona na zarówno ręczne jak i automatyczneanalizowanie plików i adresów internetowych, korzystając z tejpopularnej usługi, łączącej kilkadziesiąt silnikówantywirusowych. Domyślnie integracja z VirusTotal jest wyłączona,musimy ją włączyć w Ustawieniach, odblokowując kłódeczkę, anastępnie zaznaczając interesujące nas opcje – Włącz ręcznąanalizę plików VirusTotal i/lub Automatycznie analizuj wszystkieaplikacje działające w sieci za pomocą VirusTotal. Ręcznąanalizę uruchomimy klikając nazwę aplikacji i wybierając zrozwijanego menu opcję skanowania. Automatyczna analiza sama zajmiesię wszystkimi aplikacjami, które próbują nawiązać kontakt zsiecią.

Obraz

Wersja 2.0 GlassWire znacznie lepiej współpracuje z wbudowanązaporą sieciową Windowsa – synchronizuje jej ustawienia,alarmuje, jeśli doszło do zmian, sprawdza poprawności działania.Pozwala też na nawiązywanie zdalnych połączeń także po nazwiehosta, a nie jak dotychczas tylko po IP, daje możliwość wyłączeniaskanowania podłączanych urządzeń i wybranie innego formatuwyświetlania czasu. To są jednak drobiazgi, pozostałe istotnenowości dostępne są tylko dla użytkowników płatnej wersji.

Obraz

Kupując licencję Basic za 39 dolarów rocznie (albo lepszą),możemy korzystać z mechanizmu profili zapory. Są to zestawy reguł,między którymi łatwo się przełączać zgodnie z potrzebami. Takizestaw reguł może np. blokować wszystkie aplikacje poza jednąprzeglądarką do bankowości internetowej, czy też ograniczać ruchw niezaufanej sieci bezprzewodowej.

Ciekawą płatną funkcją jest też wykrywanie ataków typu EvilTwin w sieciach bezprzewodowych – GlassWire 2.0 zaalarmujeużytkownika, jeśli w otoczeniu pojawi się nowe urządzenie Wi-Fi otej samej nazwie, lub też punkt dostępowy do którego jesteśmypodłączeni nagle straci szyfrowanie.

GlassWire 2.0 znajdziecie w naszej bazieoprogramowania na Windows – do pobrania jest tam siedmiodniowawersja trial.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)