r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GlassWire 2.0.91

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GlassWire to bezpłatne narzędzie przeznaczone do monitorowania i analizy aktywności sieciowej. Pozwala ono w łatwy sposób podglądać aplikacje, procesy oraz usługi systemowe wykorzystujące połączenie sieciowe, blokować wybranym składnikom dostęp do Internetu czy też przeglądać statystyki transferu przychodzącego i wychodzącego w danym okresie.

Program charakteryzuje się prostą obsługą oraz nowoczesnym i dopracowanym interfejsem graficznym, którego wygląd może być zmieniany dzięki obsłudze motywów. Wszystkie dostępne w jego obrębie funkcje uporządkowane zostały w specjalnych zakładkach. Znajdziemy wśród nich narzędzia i opcje, służące do graficznej analizy transferu przychodzącego oraz wychodzącego, obsługi wbudowanej zapory sieciowej, monitorowania ilości danych przesyłanych do/z sieci, a także powiadamiania użytkownika o komponentach nawiązujących połączenie z Internetem.

r   e   k   l   a   m   a

GlassWire poza możliwością ogólnej analizy wykorzystania połączenia z siecią z powodzeniem wykorzystywany może być również do walki z różnego typu szkodnikami. Z jego poziomu łatwo wykryjemy podejrzane procesy np. wykradające poufne dane, a następnie zablokujemy im dostęp do Internetu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

GlassWire 2.0: świetna zapora sieciowa na Windows teraz z ochroną VirusTotal

27
OPROGRAMOWANIE 15.12.2017 | Adam Golański

Windows ma oczywiście swoją wbudowaną zaporę sieciową, ale nie znaczy to, że kwestii samodzielnego zarządzania filtrowaniem ruchu sieciowego nie da się zrobić lepiej. Jedną z najładniejszych pod względem interfejsu, a także najbardziej funkcjonalnych zapór sieciowych od niezależnych producentów jest GlassWire. Program zadebiutował w 2014 roku, zwracając uwagę zarówno przejrzystością przedstawienia informacji o sieciowej aktywności, jak i względnie wysoką ceną – podstawowa licencja kosztowała 49 dolarów. Wydana właśnie nowa wersja nie tylko przynosi przydatne ulepszenia, w tym zabezpieczenie…

360 Total Security zyskuje „zaporę sieciową” i moduł ochrony przeglądarki

71
OPROGRAMOWANIE 02.07.2015 | Łukasz Tkacz

Chińskie Qihoo właśnie wydało nową wersję swojej darmowej aplikacji zabezpieczającej 360 Total Security. Program zdobył już popularność za sprawą zarówno wysokiej skuteczności, jak i niskiego obciążenia, teraz jego użytkownicy mają kolejne powody do zadowolenia: producent dodał do pakietu zaporę sieciową i moduł ochrony przeglądarki internetowej. Co ciekawe, zaraz po zainstalowaniu nowej wersji zapory nigdzie w ustawieniach nie znajdziemy. Qihoo postanowiło uczynić ten moduł zupełnie opcjonalnym. Po przejściu do dodatkowych narzędzi ujrzymy opcję instalacji zapory. Ta okazuje się zewnętrznym…

Recenzje użytkowników

przejrzysty interfejs, przyjazna dla użytkownika, minimalistyczna
cena wersji płatnych
ocena użytkownika

Zapora z bardzo przejrzystym interfejsem użytkownika, mamy dostępny wykres czasowy który pokazuje użycie danych w danych odstępach czasu (np. 24h, 3h, 5 minut), samą zaporę z 3 ustawieniami do wyboru (blokuj kliknięciem - czyli każda aplikacja ma dostęp do internetu chyba że sami zdecydujemy aby konkretną aplikację pozbawić dostępu do sieci, pytaj o decyzję - jak sama nazwa wskazuje jeżeli jakiś program nawiąże pierwszy raz połączenie z siecią to jesteśmy pytani czy zezwolić czy zablokować, no i automatyczne blokowanie - czyli nic nowego nie ma dostępu do sieci z automatu no i nie są wyświetlane pytania co zrobić), mamy też zestawione użycie danych całościowe przez dane aplikacje z przedziału czasowego (dzień, tydzień, miesiąc lub rok), jest lista podłączonych do sieci urządzeń którym możemy przypisać etykiety, no i listę powiadomień.

Jak dla mnie aplikacja jest rewelacyjna i przejrzysta (mimo dużej liczby opcji jest minimalistyczna).
Odstraszają tylko ceny - chociaż można znaleźć kupony i obniżyć cenę.

23.02.2017 21:41 | Recenzja do wersji 1.2.96
jest po polsku
nie dla graczy - Fallout 4
ocena użytkownika

Po zainstalowaniu z 360 Total Security, podczas grania w Fallout 4 system Windows totalnie się wysypał. Po restarcie była naprawa dysków (mam 5) a potem znowu czarny ekran. Naprawa z krążka pomogła, po wywaleniu (odinstalowaniu) jest względny spokój, ale nadal co jakiś czas mam komunikat o za małej pamięci RAM (mam 16 GB).
Instalacja 360 Total Security i GlassWire to jedyna zmiana jaką ostatnio zrobiłem a gram w Fallout'a prawie dwa miesiące.
Grasz nie instaluj!!
aaa, system który się wysypał to Win 10 pro, w W 8.1 pro oraz W 7 Ultimate 360 Total Security działa bez zarzutu, ale GlassWire nie sprawdzałem - bo już "sie boje".
360 Total Security jest OK, jednak w wersji FREE jest sponsorowany co WIDAĆ.
Po GlassWire ręcznie czyściłem rejestr.

30.10.2016 22:51 | Recenzja do wersji 1.2.76 Beta

Komentarze

0 nowych
  #10 15.01.2017 12:59

@Manuelito di Alvarezo: bo to nie zapora, tylko monitor ruchu danych + troszkę zjadliwsze (dla zwykłych użytkowników) podejście do windowsowej zapory. Glasswire działa tylko jako pośrednik ustawień systemowej zapory, bo o jej obsłudze ciężko powiedzieć, że jej ustawianie za pomocą mikrosoftowego interfejsu należy do przyjemnych i prostych dla zwykłego usera :)

Manuelito di Alvarezo   7 #9 01.07.2016 11:51

Bardziej to taka "zapora" niż zapora aczkolwiek jako tako to prostego monitorowania się nadaj.e

  #8 11.06.2016 08:30

Program znakomicie monitoruje i blokuje połączenia. W 360 TS spolszczenie jest już w instalatorze (1.2.1064b).

qwerty_2   2 #7 23.01.2016 15:19

Spolszczenie do programu: http://m1.malwarehunterteam.com/files/GlassWire.zip
Należy przekopiować plik pl_pl.qm do folderu \lang, zastępując jedną z wbudowanych wersji językowych.

  #6 15.09.2015 13:46

@Anonim (niezalogowany): glass pokazuje calkiem rozne wyniki od networx-a. ktory wiec dobrze zlicza pakiety?

  #5 09.09.2015 22:18

Po pewnym czasie aplikacje zaznaczone jako blokowane, łączą się z internetem. Tak więc badziew.

hexenhammer   6 #4 09.08.2015 18:05

Potwierdzam słowa kamil445, u mnie przy standardowym multitaskingu wielu mało/średnio zasoożernych aplikacji, zakładek w Chrome, ten programik potrafił "przejmować" jakieś 2/3 zużycia procesora...fakt faktem mocno intensywny ruch sieciowy, no ale bez przesady Firewalle powinny być nie zauważane/nie wyróżniające się w kwestii zużycia zasobów...

kamil445   1 #3 16.07.2015 11:42

Programik najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem, LECZ JEST JEDNO DUŻE ALE...

Przy wysłanych 4 Gb danych i 7 programach, oraz.. jakie 20 tys zapisanych hostów i program zżera 10% CPU! w nocy potrafił nawet zżerać 25% +, przez co laptop był bardzo głośny. NIE POLECAM ;/

adorec   3 #2 08.05.2015 22:15

GlassWire przechodzi na wersje płatne. Ceny są "Firewallowe". :-)
Co ciekawe, w dalszym ciągu można pobrać darmową wersję beta.

https://www.glasswire.com/buy/

  #1 04.11.2014 18:01

Build 28 gryzie się praktycznie z wszystkimi VPNami, od CyberGhosta po walenie nieprzyjemnymi niebieskimi ekranami śmierci w przypadku OpenVPNa (odpowiedzialny sterownik gwdrv.sys).

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.