GlassWire GlassWire 2.2.268

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

GlassWire to bezpłatne narzędzie przeznaczone do monitorowania i analizy aktywności sieciowej. Pozwala ono w łatwy sposób podglądać aplikacje, procesy oraz usługi systemowe wykorzystujące połączenie sieciowe, blokować wybranym składnikom dostęp do Internetu czy też przeglądać statystyki transferu przychodzącego i wychodzącego w danym okresie.

Program charakteryzuje się prostą obsługą oraz nowoczesnym i dopracowanym interfejsem graficznym, którego wygląd może być zmieniany dzięki obsłudze motywów. Wszystkie dostępne w jego obrębie funkcje uporządkowane zostały w specjalnych zakładkach. Znajdziemy wśród nich narzędzia i opcje, służące do graficznej analizy transferu przychodzącego oraz wychodzącego, obsługi wbudowanej zapory sieciowej, monitorowania ilości danych przesyłanych do/z sieci, a także powiadamiania użytkownika o komponentach nawiązujących połączenie z Internetem.

GlassWire poza możliwością ogólnej analizy wykorzystania połączenia z siecią z powodzeniem wykorzystywany może być również do walki z różnego typu szkodnikami. Z jego poziomu łatwo wykryjemy podejrzane procesy np. wykradające poufne dane, a następnie zablokujemy im dostęp do Internetu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

przejrzysty interfejs, przyjazna dla użytkownika, minimalistyczna
cena wersji płatnych
ocena użytkownika
23.02.2017 21:41 • Recenzja do wersji 1.2.96

Zapora z bardzo przejrzystym interfejsem użytkownika, mamy dostępny wykres czasowy który pokazuje użycie danych w danych odstępach czasu (np. 24h, 3h, 5 minut), samą zaporę z 3 ustawieniami do wyboru (blokuj kliknięciem - czyli każda aplikacja ma dostęp do internetu chyba że sami zdecydujemy aby konkretną aplikację pozbawić dostępu do sieci, pytaj o decyzję - jak sama nazwa wskazuje jeżeli jakiś program nawiąże pierwszy raz połączenie z siecią to jesteśmy pytani czy zezwolić czy zablokować, no i automatyczne blokowanie - czyli nic nowego nie ma dostępu do sieci z automatu no i nie są wyświetlane pytania co zrobić), mamy też zestawione użycie danych całościowe przez dane aplikacje z przedziału czasowego (dzień, tydzień, miesiąc lub rok), jest lista podłączonych do sieci urządzeń którym możemy przypisać etykiety, no i listę powiadomień.

Jak dla mnie aplikacja jest rewelacyjna i przejrzysta (mimo dużej liczby opcji jest minimalistyczna).
Odstraszają tylko ceny - chociaż można znaleźć kupony i obniżyć cenę.

jest po polsku
nie dla graczy - Fallout 4
ocena użytkownika
30.10.2016 22:51 • Recenzja do wersji 1.2.76 Beta

Po zainstalowaniu z 360 Total Security, podczas grania w Fallout 4 system Windows totalnie się wysypał. Po restarcie była naprawa dysków (mam 5) a potem znowu czarny ekran. Naprawa z krążka pomogła, po wywaleniu (odinstalowaniu) jest względny spokój, ale nadal co jakiś czas mam komunikat o za małej pamięci RAM (mam 16 GB).
Instalacja 360 Total Security i GlassWire to jedyna zmiana jaką ostatnio zrobiłem a gram w Fallout'a prawie dwa miesiące.
Grasz nie instaluj!!
aaa, system który się wysypał to Win 10 pro, w W 8.1 pro oraz W 7 Ultimate 360 Total Security działa bez zarzutu, ale GlassWire nie sprawdzałem - bo już "sie boje".
360 Total Security jest OK, jednak w wersji FREE jest sponsorowany co WIDAĆ.
Po GlassWire ręcznie czyściłem rejestr.