Gmail i nowe zasady tworzenia wątków. Podobne wiadomości nie będą się już mieszać

Gmail i nowe zasady tworzenia wątków. Podobne wiadomości nie będą się już mieszać

Google zapowiada drobne zmiany w Gmailu
Google zapowiada drobne zmiany w Gmailu
Oskar Ziomek
29.03.2019 21:44

Google bierze na warsztat zasady, zgodnie z którymi Gmail w ramach pakietu G Suite dzieli wiadomości e-mail na wątki. Lista reguł zostanie rozbudowana o kolejny element, aby wyeliminować ryzyko pomyłek, które przy obecnych założeniach są możliwe. Chodzi o zabezpieczenie, dzięki któremu dwie wiadomości od tego samego nadawcy i o tym samym tytule nie zostaną ujęte w jeden wątek, dopóki rzeczywiście nie będą ze sobą powiązane.

By osiągnąć taki efekt, Google będzie analizować nagłówki wiadomości. Wątek zostanie utworzony tylko wtedy, kiedy odebrany e-mail będzie zawierać identyfikator wskazujący na konkretną wiadomość, dla której ta nowa stanowi odpowiedź.

Do dzielenia wiadomości na wątki będą wykorzystywane dodatkowe informacje z nagłówków, źródło: Google.
Do dzielenia wiadomości na wątki będą wykorzystywane dodatkowe informacje z nagłówków, źródło: Google.

Warto zaznaczyć, że dotychczasowe reguły nie przestają obowiązywać. Zgodnie z nimi, wątek zostaje utworzony wówczas, gdy dana wiadomość jest bezpośrednią odpowiedzią na inną lub gdy analizowany e-mail ma tych samych odbiorców lub nadawców oraz temat i wysłano go w ciągu tygodnia od poprzedniej wiadomości w danym wątku.

Zmiany wchodzą w życie już teraz

Jak podaje Google, zmiany wchodzą w życie już od dzisiaj i dotyczą użytkowników wszystkich wersji G Suite, ale nie zostaną udostępnione wszystkim osobom w jednym momencie. Otrzymujący szybkie aktualizacje mogą liczyć na pojawienie się nowej funkcjonalności w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W przypadku pozostałych osób nowe zasady zaczną obowiązywać w ciągu dwóch tygodni licząc od 12 kwietnia.

Warto przypomnieć, że w ciągu ostatniego roku Gmail otrzymał wiele interesujących aktualizacji. Bez wątpienia największą z nich było wprowadzenie odświeżonego interfejsu w kwietniu ubiegłego roku. Stosunkowo niedawno nowe funkcje trafiły także do menu kontekstowego w aplikacji webowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)