Gmail z powiadomieniami z poziomu przeglądarki

Gmail z powiadomieniami z poziomu przeglądarki

27.01.2011 13:52

Google wprowadził ciekawą funkcję dla użytkowników poczty Gmail. Będą oni powiadamiani o nowych e-mailach, a także czatach z poziomu przeglądarki Chrome.

Dotychczas Google oferował powiadomienia o nowej poczcie za pomocą programu Gmail Notifier, teraz jednak firma zdecydowała się o dołączenie tej funkcji do przeglądarki Chrome. Jak czytamy na oficjalnym blogu firmy, powiadomienia można aktywować w Ustawieniach poczty. Wystarczy wybrać w kategorii Powiadomienia na pulpicie odpowiednią komendę. Po zapisaniu ustawień Gmail będzie informował za pomocą okienek wyskakujących z powiadomieniami o pojawieniu się nowej wiadomości czatu lub wiadomości e-mail. Powiadomienia dostępne są w standardzie HTML5. Wprawdzie obecnie mogą skorzystać z nich jedynie użytkownicy Chrome, to jednak niebawem funkcja pojawi się także dla innych przeglądarek internetowych.

Ostatnio Google zaktualizował swoją usługę pocztową w grudniu ubiegłego roku, kiedy to wprowadzono zmiany w funkcji Priority Inbox (priorytety). Wcześniej natomiast udostępniona została możliwość wyłączenia dobrze znanego z Gmaila widoku konwersacji. We wtorek zaś informowaliśmy o ciekawym rozszerzeniu dla Chrome, umożliwiającym dopasowanie interfejsu Gmaila do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)