Gmvault ikona

Gmvault1.9.1

MacOSNarzędziaArchiwizacja i synchronizacja danychGmvault

Gmvault to narzędzie do tworzenia kopii zapasowej swojego konta Gmail. Pozwala na sporządzenie backupu danych i umożliwia przechowywanie go na dysku twardym komputera.

Wydawać by się mogło, że backup danych z Gmaila nie ma największego sensu, gdyż mamy do czynienia z usługą oferowaną przez jedną z najpotężniejszych firm na świecie, czyli Google, ale warto zabezpieczyć się i przygotować kopię zapasową np. w razie zablokowania naszego konta do poczty elektronicznej. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Gmvault, który pozwala na tworzenie back-upu całej zawartości swojego e-maila w jednym katalogu.

Gmvault oferuje dostęp do opcji szybkiego synchronizowania danych między naszym kontem Gmail, a zawartością kopii zapasowej po to, by była ona zawsze jak najbardziej aktualna. Z takiej funkcji możemy korzystać w uprzednio zdefiniowanych odstępach czasowych (np. raz dziennie). Warto dodać, że dane znajdujące się w kopii zapasowej można zaszyfrować, by osoby niepowołane nie uzyskały dostępu do naszych wiadomości. To niezwykle przydatne rozwiązanie dla osób, które zamierzają przechowywać backup na urządzeniu przenośnym lub "w chmurze".

Co ważne, Gmvault pozwala na przywrócenie posiadanej kopii zapasowej na dowolnym koncie e-mail, więc jeśli nasze poprzednie konto zostało zablokowane, możemy przenieść wszystkie posiadane dane na nowe konto.

Uwaga!

  • Aby móc korzystać z programu Gmvault należy w ustawieniach konta Gmail przejść do zakładki \Przekazywanie i POP/IMAP\
  • by aktywować usługę IMAP. Po uruchomieniu opisywanego narzędzia trzeba wpisać odpowiednie polecenie: gmvault sync adres@gmail.com, kliknąć \enter\
  • zezwolić aplikacji na uzyskanie dostępu do naszego konta Gmail i wkleić widoczny na ekranie kod do głównego okna Gmvault.
Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Producentzoobert
Liczba pobrań55
Data aktualizacji12 mar 2018
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Gmvault ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)