GNOME bez obsługi BSD, Solarisa i Uniksa?

GNOME bez obsługi BSD, Solarisa i Uniksa?

19.05.2011 13:22, aktualizacja: 19.05.2011 14:05

Możliwe, że szykuje się mała rewolucja w środowisku graficznym GNOME. Deweloperzy zastanawiają się nad porzuceniem obsługi systemów BSD, Solaris i Unix.

GNOME jest obecnie jednym z najpopularniejszych środowisk graficznych dla Linuksa. Możemy znaleźć je w większości dystrybucji tego systemu, chociaż niektórzy stawiają na inne rozwiązania - jak na przykład KDE. Ostatnio pojawiają się jednak pomysły, aby znacznie rozszerzyć możliwości GNOME — na przykład stworzyć na jego podstawie pełnoprawny system operacyjny. Taką propozycję przedstawił rok temu Jon McCann z firmy Red Hat. Teraz zaś na liście mailingowej deweloperów GNOME zaproponował on, aby porzucić wsparcie dla niektórych systemów jak BSD czy Solaris.

Zdaniem McCanna przyszłością GNOME jest system oparty na Linuksie. Rozdrabnianie się natomiast na inne systemy operacyjne jest krokiem wstecz. Wprowadza niepotrzebne zamieszanie i zabiera czas, który można by przeznaczyć na rozwój GNOME. Oczywiście, nikt nie broni użytkownikom pracować nad rozwojem środowiska dla innych systemów — GNOME jest otwarty i każdy może mieć dostęp do kodu. Jak zostaną przyjęte propozycje McCanna? GNOME OS z pewnością wprowadziłby sporo zamieszania w świecie Linuksa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)