Godfire: Rise of Prometheus ikona

Godfire: Rise of Prometheus1.2

iOSGryAkcja i strzelankiGodfire: Rise of Prometheus
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Godfire: Rise of Prometheus to rodzima growa superprodukcja, za którą odpowiada studio Vivid Games oraz Platige Image. Tytuł luźno nawiązuje do mitologii greckiej, stąd też pochodzi imię głównego bohatera. My jako gracze wcielamy się w Prometeusza.

Godfire to gra akcji, z duża domieszką elementów cRPG oraz kilkoma zagadkami logicznymi. Poszczególne poziomy w trybie fabularnym składają się z mniejszych aren. Dopiero po oczyszczeniu ich z wrogów możemy przejść do kolejnych. Na ostatniej zazwyczaj czeka na nas boss.

Co pewien czas czekają nas także zagadki logiczne. Ich poziom jest trochę zbyt niski, niezależnie od wybranego stopnia trudność gry. Podczas zabawy możemy odnaleźć monety, za które kupujemy lepszy sprzęt. Pokonując przeciwników awansujemy na wyższe poziomy, dzięki temu zyskujemy też punkty do rozdania na nasze współczynniki.

Poza trybem fabularnym możemy zmierzyć się na specjalnych arenach w rozgrywce Survival. Naszym zadaniem jest odparcie jak największej ilość fal przeciwników. Pod koniec otrzymujemy losowe nagrody.

Grafika w Godfire prezentuje się dobrze. Ciekawie pomyślane i zaprojektowane postacie oraz lokacje, mieszają się z ograniczeniami wynikającymi z założeń gry. Poziomy nie pozwalają nam na swobodną eksplorację, a ciała przeciwników znikają zaraz po śmierci. Bardzo wysoki poziom trzyma oprawa muzyczna oraz dźwiękowa. Godfire to jeden z tych tytułów, w które warto grać w słuchawkach.

Choć grze zabrakło tego "czegoś", aby stać się hitem, to jednak oferuje bardzo przyjemną zabawę. Mechanizm walki i rozwoju postaci jest ciekawie pomyślany, a ciągłe aktualizacje sprawiają, że gra tak łatwo się nie nudzi. Warto też dodać że gra choć płatna, posiada mikropłatności. Nie są one konieczne, ułatwiają zabawę mniej cierpliwym graczom. Razi też brak rodzimej wersji językowej.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań109
Data aktualizacji22 maj 2015
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Godfire: Rise of Prometheus ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)