Google Assistant dostępny na smartfonach z Androidem Nougat i Marshmallow

Google Assistant dostępny na smartfonach z Androidem Nougat i Marshmallow

Google Assistant dostępny na smartfonach z Androidem Nougat i Marshmallow
26.02.2017 15:17

W październiku zeszłego roku, podczas premiery smartfonu Google Pixel, zaprezentowany został także nowy Google Assistant. Samo Google chciało by nie myśleć o nim jak o dodatkowej usłudze, która może ale nie musi być przydatna, ale jako o kluczowym elemencie portfolio korporacji integrującym wszystkie usługi. Asystent Google nie stanowić ma funkcji urządzeń Google, lecz powód, dla którego Google zaczęło produkować urządzenia.

Po niespełna 5 miesiącach od premiery, Google zdecydowało się na radykalne rozszerzenie dostępności asystenta Google. Początkowo korzystać z niego można było jedynie na smartfonie Google Pixel oraz produkowanych przez korporację urządzeniach automatyki domowej, jak np. Google Home. Podczas targów CES miała miejsce premiera Google Assitant także na przystawce NVIDIA Shield. Dziś ogłoszno, że usługa trafia na wszystkie smartfony z Androidem w wersji 6.0 i wyższej.

350195804096718785

Nie stanowi to szczególnego zaskoczenia. Pisaliśmy już, że Google Assistant został wybiórczo udostępniony do testów w ramach aktualizacji aplikacji Google do wersji 6.13. Podobnie jak wówczas, posiadacze smartfonów z Androidem Nougat i Marshmallow mogą aktywować asystenta poprzez przytrzymanie palca na środkowym przycisku funkcyjnym – tak, jak dotąd uruchamiało się aplikację Google.

Jak można się domyślić, światowa premiera asystenta Google na kolejnych urządzeniach światowa jest tylko z nazwy. Aktualizację otrzymali użytkownicy korzystający z anglojęzycznej wersji Androida w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce dostępność ma zostać poszerzona o Australię, Kanadę i Wielką Brytanię oraz Niemcy. W tym ostatnim przypadku użytkownicy Androida będą mogli porozmawiać z asystentem w języku ojczystem. Kolejne wersje językowe zostać mają udostępnione jeszcze w tym roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)