r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Assistant na każdym smartfonie! Dostępny już teraz w testach beta

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Użytkownicy Androida, którzy biorą udział w testach beta aplikacji Google, mogą pobrać jej nową wersję, oznaczoną numerem 6.13. Trzeba przyznać, że stanowi ona spore zaskoczenie. Google zrezygnowało z udostępniania swojego asystenta na wyłączność na Pixelach i Nexusach – Assistant jest już, czy raczej niedługo będzie, ogólnodostępny.

Asystenta Google na swoim Alcatelu Idolu 4 odkrył jeden z czytelników Android Police. Po instalacji wersji beta, wystarczyło przycisnąć palec na środkowym przycisku funkcyjnym, aby wyświetlił się komunikat o dostępności Google Assistant.

Nie jest on jednak aktywny dla wszystkich. Nie udało się jeszcze ustalić, jaki czynnik decyduje o jego dostępności, nie chodzi jednak o model urządzenia: na przykład w przypadku Xiaomi Redmi Note 3 niektórzy użytkownik zgłasza dostępność, inni zaś brak. W przypadku wszystkich naszych urządzeń na Google Assistant trzeba będzie jeszcze poczekać.

r   e   k   l   a   m   a

To zresztą nie jedyna ważna nowość, jaka pojawiła się w tej wersji. Do aplikacji Google zawitał także tryb wersji uproszczonej. Wyszukiwarka wyświetla wówczas tylko wyniki bez dodatkowych paneli, co ma zmniejszyć ilość pobieranych danych. Aktualna wersja aplikacji Google znajduje się w naszym katalogu, zaś dołączyć do testów beta można po przejściu Google Play.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.