Google atakuje Microsoft za wojny patentowe

Google atakuje Microsoft za wojny patentowe

29.09.2011 14:19, aktualizacja: 29.09.2011 14:44

Google ostro skrytykował Microsoft za podpisanie umowy z Samsungiem w sprawie patentów. Porozumienie nazwano wymuszeniem.

Microsoft, w odróżnieniu od Apple’a, nie pozywa producentów smartfonów z Androidem do sądu. Jego taktyka zakłada podpisywanie umów, na mocy których firmy takie jak Samsung czy HTC muszą płacić drobne kwoty od każdego sprzedanego urządzenia z systemem Google’a, który narusza posiadane przez Microsoft patenty. W ten sposób Microsoft zarabia na Androidzie, a są to całkiem spore kwoty. Firma z Mountain View ostro skrytykowała tego typu praktyki, nazywając je uciekaniem się do środków prawnych w celu wymuszenia korzyści, a także hamowaniem innowacyjności. Jednocześnie Google zapewnił, że będzie wspomagać producentów urządzeń z Androidem, zapewne skupując kolejne patenty od takich firm jak Motorola.

Microsoft już odpowiedział na zarzuty Google’a. Najpierw żartobliwie na Twitterze, następnie nieco szerzej na blogu firmy. Zdaniem Microsoftu, skoro producenci tacy jak Samsung czy HTC nie widzą problemu w płaceniu za naruszane patenty, również Google nie powinien narzekać. Przypomnijmy, że Google wcześniej już oskarżał firmy takie jak Apple, Microsoft czy Oracle o prowadzenie wojen patentowych. Jego zdaniem wspomniane spółki zaniepokojone popularnością Androida (550 tys. aktywacji dziennie), postanowiły wspólnie zaatakować konkurenta. Wtedy poszło o zakup patentów Nortela, teraz zaś powodem sporu jest polityka Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)