Google Chrome 37: 64‑bity, lepsze renderowanie czcionek i 50 łatek

Google Chrome 37: 64-bity, lepsze renderowanie czcionek i 50 łatek

27.08.2014 08:01, aktual.: 28.08.2014 23:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

64-bitowy Chrome dla Windows pojawił się pierwszy raz w kanale deweloperskim na początku czerwca. Google obiecywało poprawę zarówno wydajności, jak i bezpieczeństwa. Dzięki wydanej dziś stabilnej wersji przeglądarki Chrome, każdy może sprawdzić, czy zapowiadane zmiany sprawdzą się w praktyce.

Dopakowany Chrome w wersji 64-bitowej jest dostępny dla systemu Windows 7 oraz Windows 8. Nowa przeglądarka, wg zapewnień twórców, to skok wydajnościowy, który najbardziej odczujemy w zadaniach związanych z grafiką i multimediami. W testach kodeka VP9, który wykorzystywany jest m.in. w odtwarzaniu filmów HD na YouTube, nowa wersja Chrome osiągnęła wzrost wydajności sięgający 15%. 64-bitowy Chrome to także podwójne zwiększenie stabilności, w stosunku do wersji 32-bitowej. Google zapewnia także, że świeża przeglądarka to lepsze bezpieczeństwo mi.in. dzięki ulepszonej ochronie przeciw lukom, które opierają się na kontroli rozmieszczenia obiektów w pamięci. Przypomnijmy także, że 64-bitowy Chrome nadal jest w fazie testów na Mac OS, zaś wersja pod Linuxa dostępna jest już od dłuższego czasu.

Obraz

Chrome w wersji 37 to także dodanie wsparcia DirectWrite na systemie Windows, które ulepsza renderowanie czcionek. Nowa przeglądarka może pochwalić się również wieloma zmianami w kwestii wydajności i stabilności. Google poprawiło w tym wydaniu także 50 błędów bezpieczeństwa.

Warto pobrać i sprawdzić działanie nowego Chrome na własnym sprzęcie. Tutaj mała uwaga, jeśli mamy już stabilną wersję 32-bitową, automatyczna aktualizacja nie zawsze zainstaluje 64-bitowego Chroma. Aby to zrobić należy odinstalować przeglądarkę i pobrać ponownie instalator w wersji 64-bitowej. Nowy Chrome nie wspiera 32-bitowego pluginu NPAPI.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)