Google Chrome z plakietkami. Ciekawy eksperyment, ale czy potrzebny?

Google Chrome z plakietkami. Ciekawy eksperyment, ale czy potrzebny?

Google Chrome z plakietkami i powiadomieniami. Czy tego właśnie chcemy?
Google Chrome z plakietkami i powiadomieniami. Czy tego właśnie chcemy?
26.08.2019 18:30

Pracownicy Google'a zaproponowali uniwersalne API, które pozwoli stronom wyświetlać czerwone plakietki z liczbą oczekujących powiadomień – Badge API. Karty i zakładki w Google Chrome wyglądałyby podobnie jak aplikacje mobilne z oczekującymi powiadomieniami.

Powiadomienia to za mało, potrzebujemy jeszcze plakietek

Plakietka z liczbą nieprzeczytanych twittów, komentarzy czy artykułów w strumieniu RSS mogłaby pojawić się w kilku miejscach. Autorzy proponują, by była widoczna zarówno na faviconie na otwartej karcie w przeglądarce, jak i na pasku zakładek i w menu z zakładkami.

W repozytorium z propozycją kształtu API znajdziemy dwie wizualizacje, pokazujące jak miałaby wyglądać plakietka.

Obraz
Obraz

Badging API jest na razie luźną propozycją, ale nie zdziwię się, jeśli zostanie przyjęte do przeglądarki Chrome na stałe. Chrome już teraz używa małych kółek jako wskaźniki oczekujących powiadomień na kartach i dodanie do niego liczby jest logicznym krokiem.

Jeśli ma to być jedna plakietka, całość prezentuje się interesująco. Będzie można też zorientować się, ile powiadomień czeka, bez otwierania strony. Mam tylko nadzieję, że Chrome da użytkownikom kontrolę nad tym, którym stronom pozwolimy na używanie tego API. Czerwone plakietki z powiadomieniami i ikonki domagające się ciągłej uwagi to ostatnia rzecz, jakiej mi brakuje w przeglądarce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)