Google Chrome 66.0.3359.117

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łatwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Sprawdź też listę 12 najciekawszych rozszerzeń do Google Chrome, które ułatwią pracę z tą przeglądarką!

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

Kompatybilność

Uwaga, Google Chrome nie działa już na systemach Windows XP i Windows Vista. Jeśli używaliście na nich wcześniej Chrome, to polecamy sięgnąć teraz po odpowiednią wersję przeglądarki Chromium, czyli opensource'owej wersji Google Chrome bez niektórych własnościowych wtyczek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Blokowanie reklam sposobem na atak: zainfekowanych nawet 20 mln urządzeń

29

Pojawiają się nowe doniesienia o zagrożeniach w sklepie z dodatkami do przeglądarki Chrome. Problem dotyczy przede wszystkim programów blokujących reklam, które są wykorzystywane przez oszustów z uwagi na swoją popularność. Atakujący przygotowują podróbki aplikacji o nawach zbliżonych do prawdziwych rozszerzeń blokujących. Niestety, mają one mało wspólnego z obiecywaną funkcjonalnością. Najczęściej stanową zaś furtkę wykorzystywaną do ataków i kradzieży danych użytkownika. Jak informuje AdGuard, problem może dotyczyć ogromnej grupy użytkowników: część podejrzanych aplikacji pobrana została…

Google Chrome skanuje w tle pliki z komputera – o co chodzi?

80

Dziś przed południem informowaliśmy o nowej decyzji zespołu rozwijającego projekt Chromium, w wyniku której ze Sklepu z dodatkami do Google Chrome znikną wkrótce rozszerzenia z zaimplementowanymi koparkami kryptowalut. Google stawia bowiem na bezpieczeństwo użytkownika i odsuwanie go od dodatkowych problemów podczas przeglądania Internetu. Tym bardziej zaskakiwać może więc fakt, iż użytkownicy Chromea zaczęli zwracać uwagę na zachowanie przeglądarki, którego się nie spodziewali. Program zainstalowany na Windowsie skanuje bowiem, teoretycznie bez powodu, pliki na dysku komputera. Okazuje się…

Recenzje użytkowników

Możliwość używania rozszerzeń, których jest bardzo dużo, dość szybka, możliwość tłumaczenia stron
trochę szpiegostwa, duży apetyt na pamięć
ocena użytkownika

Przeglądarka działa dość szybko i w miarę płynnie. Możliwość rozszerzania funkcjonalności jest bardzo imponująca. Wystarczy przejrzeć katalog dostępnych rozszerzeń, ile tam jest dodatków i jak są różnorodne. Bardzo ciekawą i wygodną funkcją jest możliwość tłumaczenia strony z innego języka. Jednakże Chrome ma też swoje ciemniejsze strony. Google otrzymuje informację, co przeglądamy, aby później pokazać nam reklamy o treści podobnej do ostatnio przeglądanych stron.
Używam tej przeglądarki od dłuższego czasu i po ostatniej aktualizacji (14 luty 2018) zwróciłem uwagę na jeden szczegół. Zawsze miałem ustawioną jako stronę startową stronę preferowanej wyszukiwarki. Po aktualizacji z 14 lutego zamiast tej strony zaczęły mi się otwierać wszystkie karty, które były otwarte w chwili ostatniego zamykania przeglądarki. Nie można tego w żaden sposób zmienić, (pomimo, że opcja w ustawieniach występuje, ale nie ważne jak jest ustawiona, zawsze uruchamia się w ten sam sposób) a przecież takie ustawienie (zwłaszcza jak się korzysta z internetu w jakiejś kafejce internetowej) godzi w prywatność użytkownika!!! Coś się chyba Google'owi pomieszało.

18.02.2018 01:27 | Recenzja do wersji 64.0.3282.168
dodatki i rozszerzenia, personalizacja ustawień, możliwość wyboru języka, możliwość ustawienia wielkości każdej strony
brak informacji o stronie, czasem pochłania dużo RAM-u
ocena użytkownika

Przeglądarkę Google Chrome pobrałem 19 listopada ubiegłego roku, głównie po to, aby sprawdzić, czy i na ile jest ona lepsza od Firefoxa. Nieprzypadkowo jako jej zalety, wymieniłem te same pozycje, co w wypadku produktu Mozilli, bo też w tym względzie obie przeglądarki, bardzo podobne do siebie, niczym się nie różnią. Chrome, podobnie jak Firefox oferuje duże możliwości w zakresie spersonalizowania ustawień (co szczególnie sobie cenię), tak że tu nie ma specjalnie nad czym się rozwodzić. Ale przyszło mi na myśl, że recenzja na podstawie porównań obu przeglądarek (najlepszych w swojej kategorii) będzie bardziej interesująca. Co zatem je różni?

* W Firefoxie bardziej podoba mi się interfejs użytkownika. Wszystko ładnie i czytelnie pogrupowane w działy na pasku Menu (który można włączyć lub wyłączyć): „Plik”, „Edycja”, „Widok”, „Historia”, „Narzędzia”, „Pomoc”. W Chrome podobnej opcji nie widzę. Zamiast tego w prawym górnym rogu umieszczono menu “Dostosowanie i kontrolowanie Google Chrome” i w nim dopiero, po rozwinięciu, ukazują się opcje podobne do tych z Firefoxa (być może niektórych opcji Chrome ma nawet więcej, zwłaszcza w zakładce “Prywatność i bezpieczeństwo”) ale w przypadku Firefoxa jest to moim zdaniem prostsze i logiczniejsze. Plus dla Mozilli.

* W Chrome brakuje mi narzędzia „przywróć poprzednią sesję”, a także – już na konkretnej stronie internetowej, pod prawym przyciskiem myszy: „pokaz informacje o stronie” – i dalej – w zakładce „Bezpieczeństwo” – „wyświetl ciasteczka” (z opcją: usuń). Bardzo przydatne narzędzie. Do czego? Np. w przypadku transmisji z limitem bezpłatnego oglądania: czyszczę ciasteczka, odświeżam stronę... i oglądam dalej. Znów plus dla Firefoxa.

* W Chrome, mam wrażenie, lepiej działa odtwarzanie strumieniowe. Konkretny przykład: Polskie Radio online. Chrome odtwarza streaming niemal natychmiast po kliknięciu, Firefox natomiast lubi zawieszać się, kółeczko ładowania kręci się i kręci, co kiedyś się nie zdarzało (dlatego, między innymi, sięgnąłem po Chrome). Tu chyba programiści Mozilli popełnili jakiś błąd, bo pozostałe media strumieniowe, jak choćby YouTube, działają na obu przeglądarkach podobnie, czyli bez zarzutu. W sumie – mały plus dla Chrome.

* I jeszcze kolejne porównanie: twórcy Chrome postawili sobie za cel szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Testując obie przeglądarki na moim komputerze (Windows 7 Professional Service Pack 1 64-bit, procesor: Intel (R) Core 2 Duo CPU E7500 @2,93 GHz, 2,13 GHz, RAM: 2GB) zauważyłem, że rzeczywiście Chrome jest tu wyraźnie szybszy i płynniejszy. To jego plus.

Porównując obie przeglądarki ograniczyłem się tylko do tych paru przykładów, ważnych dla mnie.

Podsumowując: choć Firefox pozostaje moją ulubioną przeglądarką, to zatrzymałem Chrome i sięgam do niej regularnie, aby śledzić, co się w niej zmienia. Moja ocena: cztery i pół gwiazdki (szkoda, że nie da się tego zaznaczyć w gwiazdkach).

Na zakończenie refleksja: kiedyś chodziły pogłoski, że Google nosi się z zamiarem przejęcia Mozilli. Byłby to dobry pomysł, bo wówczas można byłoby naprawdę zrobić Przeglądarkę Super. Stalo się inaczej. I choć chylę czoła przed zespołem entuzjastów niestrudzenie rozwijających Firefoxa, to mam obawy, czy na dalszą metę będą oni w stanie sprostać gigantowi.

18.01.2018 21:58 | Recenzja do wersji 63.0.3239.132

Komentarze

0 nowych
KAZDAN63   9 #4506 21.04.2018 07:39

@diabo:
https://github.com/squalus/ungoogled-chromium-winbuild/releases/download/65.0.33... (65.0.3325.181-2)

Ma kłopoty z odtwarzaniem niektórych materiałów wideo na stronach (np. https://video.wp.pl/i,ewangelia-nieuznawana-przez-kosciol,mid,2018560,cid,4051,k... - HQ ! , możliwość zapisu pliku wideo) .
https://demo.castlabs.com - DRM działa po dodaniu WIDEVINECDM z GOOGLE CHROME 65.0.3325.181 na której to strona ta nie działa !
https://r3---sn-f5f7ln7e.gvt1.com/edgedl/release2/chrome/ANrN1DH6DNlJ_65.0.3325....

https://drive.google.com/file/d/18zRSIQJv5C_DXFA6zefdYFMN3LVRB3yE/view?usp=sharing
? To wszystko dyskwalifikuje CHROMIUM !

Autor edytował komentarz w dniu: 21.04.2018 17:15
Cloud76   2 #4504 20.04.2018 11:03

@Karola866 (niezalogowany): Działa.

cyngiel 1   8 #4503 19.04.2018 13:48

@tdream: Nie!

tdream   7 #4502 18.04.2018 17:40

Czcionkę poprawili?

  #4501 18.04.2018 16:14

@Miszkurka2000: nie pomaga. Szukając w sieci sporo osób ma ten sam problem

Miszkurka2000   17 #4500 18.04.2018 16:04

@Karola866 (niezalogowany): Ctrl+F5 nie pomaga?

  #4499 18.04.2018 15:46

@Miszkurka2000: u mnie nie działa obojętnie czy przewinę do połowy czy do końca. Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie akceleracji sprzetowej. Na lisku jest ok

Miszkurka2000   17 #4498 18.04.2018 15:27

@Karola866 (niezalogowany): Działa. Obraz jest od 4 sekundy.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2018 15:29
  #4497 18.04.2018 15:07

@józef47: Patrząc po komentarzach to problem występuje przymajmniej od stycznia :(

józef47   8 #4496 18.04.2018 14:37

@Karola866 (niezalogowany): Nie odtwarza! na Lisie idzie tu nie.....

  #4495 18.04.2018 14:20

Witam, czy Chrome odtwarza Wam poniższe video https://www.youtube.com/watch?v=L466qFI8nf4
U mnie jest czarny ekran jedynie dźwięk jest OK

diabo   4 #4494 02.04.2018 11:49

Polecam Ungoogled Chromium 65.0.3325.181-1 Działa na wszystkich Windowsach włącznie z Windows 10.1709 fall creators update
https://github.com/squalus/ungoogled-chromium-winbuild/releases/download/65.0.33...
pobierzcie rozpakujcie no i korzystajcie na waszych Windowsach
Ungoogled Chromium to przeglądarka bez syfu od Google-a takie wyczyszczone z wszystkiego co od Google Chromium .czyli bez szpiegowania z prywatnością . Polecam .

  #4493 30.03.2018 10:55

Polecam OPERA lub Vivaldi

albo inne lepsze od chroma

Chrom coś w tym rok się popsuł, nie ładuje stron wiesza się na windows 7
najciekawsze że na windows 10 chodzi normalnie

Słyszałem o blokowaniach różnych programów do nie aktualizowanych systemów Windows, ale że aż tak, choć W`7 ma dostępne aktualizacje

  #4492 27.03.2018 14:46

@diabo: jeszcze proponuję dać screena ile żre Ramu :) u mnie nawet 1,5GB na jednej karcie więc dziękuję za taką przeglądarkę to już EDGE mniej zasysa nie wspominając o chrome.

synaptyk   8 #4491 23.03.2018 09:59

Nawet dobra przeglądarka lecz Google zbiera zbyt dużo informacji o użytkowniku. Jeśli chcecie bezpieczną przeglądarkę podobną do Chrome to polecam Chromium który jest otwarty i w funkcjonalności prawie identyczny. Polecam także konkurenta - Firefox który mimo potknięć Mozilli jest świetną przeglądarką

  #4490 16.03.2018 18:23

Rozszerzenie prywatności daje kontrolę nad danymi ujawnionymi przez przeglądarkę.

Czyszczenie plików cookie, baz danych i pamięci lokalnej/sesji dla adresu url w aktywnej zakładce i jej wbudowanych zasobów (np. ramek, obrazów, skryptów).

Zapobiegaj pobieraniu odcisków palców z przeglądarki i płótna poprzez ograniczenie ekspozycji pól nagłówka (Akceptuj, Cookie, Referer i User-Agent) oraz obiektów lub funkcji JavaScript (dokument.cookie, nawigator, Canvas.toDataURL i nazwa okna.name).

Można również ustawić własne odniesienia(r)er lub agenta użytkownika. Pola te oraz ustawienia plików cookie zostaną przeniesione do obu pól: nagłówka i JavaScript.

Należy pamiętać, że całkowite wyłączenie plików cookie i JavaScript jest jednym z najskuteczniejszych środków ograniczenia entropii dla odcisków palców.

To oprogramowanie jest wolne... https://chrome.google.com/webstore/detail/privacy-extension/kgdgengffgmikoloefhb...

arhigetes   3 #4488 07.03.2018 13:11

oczywiscie po raz setny problem z aktualizatorem no do qrwy ciezkiej

cyngiel 1   8 #4487 06.03.2018 18:15

@marcin82: Dzięki za sprawdzenie.
Najwyraźniej coś u mnie w systemie "nie trybi".
Nadal nie mogę edytować.
A jednak (edit) już działa!
Co dziwne, działa w tym komentarzu, ale nie mogę zrobić edycji poprzedniego...
Widocznie coś poszło nie tak z tym jednym.
Przepraszam za spam nie na temat.

Autor edytował komentarz w dniu: 06.03.2018 18:18
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy