r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 60.0.3112.101

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łatwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Galeria programu

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Sprawdź też listę 12 najciekawszych rozszerzeń do Google Chrome, które ułatwią pracę z tą przeglądarką!

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

Kompatybilność

Uwaga, Google Chrome nie działa już na systemach Windows XP i Windows Vista. Jeśli używaliście na nich wcześniej Chrome, to polecamy sięgnąć teraz po odpowiednią wersję przeglądarki Chromium, czyli opensource'owej wersji Google Chrome bez niektórych własnościowych wtyczek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Flagi w Google Chrome: przegląd użytecznych funkcji testowych

31
OPROGRAMOWANIE 03.08.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Po opublikowanym w ubiegłym tygodniu przeglądzie skrótów klawiszowych dostępnych w Google Chrome, ponownie na warsztat bierzemy najpopularniejszą przeglądarkę, tym razem po to, by przyjrzeć się z bliska flagom, a więc eksperymentalnym funkcjom, które pozostają w fazie testów. Pokażemy jak uzyskać do nich dostęp i je modyfikować, a w konsekwencji uaktywnić wiele przydatnych rozwiązań, które w inny sposób nie są dla użytkownika dostępne w ustawieniach. Zapraszamy zatem na przegląd kilku najciekawszych funkcji dostępnych dzięki flagom; zarówno w desktopowym Google Chrome na przykładzie wersji…

Chrome 60 – kolejne przyśpieszenia dzięki nowym API i obsługa TouchBaru

16
OPROGRAMOWANIE 26.07.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dostępna jest już nowa wersja przeglądarki Google Chrome, oznaczona okrągłym numerem 60. Znaleźć można ją już w naszej bazie oprogramowania. Oferuje ona konfigurowalne wsparcie dla panelu dotykowego w nowych MacBookach Pro, ale przede wszystkim liczne usprawnienia pod maską oraz poprawki bezpieczeństwa. W Chrome 60 pojawiła się obsługa Paint Timing API, która umożliwia twórcom stron zebranie informacji, jak długo przeglądarka renderuje piksele. Paint Timing dostarcza informacje o dwóch momentach: first paint informuje o czasie, kiedy wyrenderowany został jakikolwiek element, zaś first…

Recenzje użytkowników

Dobra synchronizacja z aplikacjami Google, wszystkie ustawenia przypisane do konta Google (przenaszalność ustawień).
Ramożerka internetowa
ocena użytkownika

Moim zdaniem to jedna z lepszych przeglądarek internetowych. Nie jest ona jednak pozbawiona wad. Potrafi zjadać ram jak dziecko kanapki z kremem czekoladowym. Dobra synchronizacja danych tą wadę jednak częściowo rekompensuje. Przeglądarkę polecam osobom, które mają nieco więcej ramu jak 1-2 GB. W przeciwnym wypadku lepszym wyborem jest Firefox lub Opera.

19.05.2017 21:52 | Recenzja do wersji 58.0.3029.110
Prosty ,Może wyglądać, No i ma bardzo duzo funkcji
ZJADA RAM , Brak zintegrowanego flash Playera , Ladny ale starodawny wyglad
ocena użytkownika

Witam :)
Chrom jest dobry do wszystkiego ale gdy odpalam yt i grę(taern.pl) jednocześnie to już nie daje rady :/ i są lagi. Tez dlatego tu jestem :D Wygląd jest taki średni z fajnym motywem może być ;)
Nie wiem jak wersja 32 bitowa ale 64 zjada ram -_- wiec dla kompów z mała ilością nie polecam ;)

Problemy które występują z moimi lagami mogą być tez powodowane tym ze przeglądarka obciąża bardziej procesor ramy i nie kartę graficzna ;)

Pozdro P_K

08.05.2017 21:39 | Recenzja do wersji 58.0.3029.96
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
cieyou   1 #4404 16.08.2017 20:31

W polu wyszukiwania (Winda 7) wpisujemy -> %appdata% i cofając się z Roaming do Appdata wchodzimy w folder Local, w którym folder „Google” jest kompletnym folderem użytkownika z kompletnym zapisem zakładek, rozszerzeń, ustawień...
Spakować WinRarem (u mnie ma rozmiar 14 GB) i odinstalować wersję Chrome, która irytuje. Pobrać ostatnią znaną według osobistych preferencji wersję offline, która sprawdzała się, podmienić folder „Google” w Appdata -> Local na ten spakowany WinRarem... mamy to, co mieliśmy w wersji Chrome, która zaczęła sprawiać problemy i chcielibyśmy zachować w starszej wersji po odinstalowaniu wersji irytującej.

W dysku systemowym, w Program Files (x86) w folderze Google jest folder Update.
Zmiana nazwy na Update.bak na przykład, spowoduje nieaktualizowanie się przeglądarki Chrome... nie ma folderu Update (updater online nie widzi folderu ze zmienioną nazwą na rozszerzenie bak) więc nie aktualizuje automatycznie, na siłę do wyższej wersji.
Także w tym folderze (Google) jest folder Chrome. Wchodząc następnie w folder Aplication widzimy folder z numerem aktualnie zainstalowanej na kompie wersji przeglądarki Chrome.
Sugeruję w Menadżerze zadań Windows w Usługach, w prawym dolnym rogu Usługi wyłączyć także Google Software Updater, Usługę Google Update (gupdate) i Usługę Google Update (gupdatem).

;)

Sugeruję i proszę, by nie donosić i nie opowiadać pracownikom Google Polska o tym niuansie... bo zaraz coś napiernicza i zmienią, a jest dobrze z nieaktualizowaniem się samoczynnym Chrome!

Z góry dzięki serdeczne za przychylenie się i respektowanie mojej prośby z poprzedniego akapitu!

:)
M.

betajur   4 #4402 03.08.2017 16:57

@Paweł A.: POPIERAM!

  #4401 01.08.2017 10:05

Nie wiadomo gdzie się instaluje,nie można zobaczyć jaka wersję mamy,nie można zobaczyć aktualizacji,tylko coś mruga,to są błędy do poprawki,moim zdaniem,poza tym jest świetna,można stwierdzić.

maxel   3 #4400 31.07.2017 11:23

Mogli chociaż dać możliwość włączenia/wyłączenia bo teraz to masakra jak się ktoś przyzwyczaił:
http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/27329-google-rezygnuje-z-waznej-funk...

Autor edytował komentarz w dniu: 31.07.2017 14:05
Patrax   7 #4399 17.07.2017 10:03

od najnowszej wersji nie działa u mnie dynamiczne wyszukiwanie w google. Jak to naprawić?

Ernest_rs   2 #4398 16.07.2017 17:41

Dla fanów Chrome pod tym adresem: http://browser.taokaizen.com/ znajduje się Chrome 54 w wersji dla Windows XP z kilkoma poprawkami. Należy tylko wybrać Custom Build (po prawej) zamiast Latest Build.

  #4397 13.07.2017 14:23

Zainstalowałem i została,mogę stwierdzić ,ze jest najszybsza z tych wszystkich.Ale tylko instalator offline, online zawsze wykazywał błędy.

  #4396 10.07.2017 11:07

Poszukuję dodatku do Google Chrome który by zmniejszył wysokość paszka zakładek lub wysokość całej górnej belki, to jest paska zakładek i kart.

  #4395 30.06.2017 16:35

Witam. Po zainstalowaniu aktualizacji win 10 wersja 1703 nie działa chrome. Ponowna instalacja niczego nie pomaga. Podobnie było z firefoxem. Ale tu po zainstalowaniu na nowo działa chociaż chyba tez nie na 100%. Macie jakieś pomysły co zrobić z chrome?

forester9   6 #4394 29.06.2017 16:38

@Elektryk_ek (niezalogowany): niestety, nie mam pojęcia. Nie korzystam z aplikacji Google'a na komputerze. To jeden z większych szpiegów na świecie. Zamieszczam linki do instalatorów offline z myślą o tych, którzy nie lubią instalacji online.

Miszkurka2000   16 #4393 27.06.2017 14:36

@Paweł A.: Ja mam na maxa i jest bardzo dobrze.

Paweł A.   5 #4392 27.06.2017 09:11

@Miszkurka2000: Dzięki bardzo. Różnice widać, po zainstalowaniu rozszerzenia. Drag Font Width maksymalnie na 100 ustawić?

  #4389 26.06.2017 19:40

@forester9: Można zapytać: dlaczego po "zainstalowaniu" Google Chrome z tych instalatorów offline (pobranych z podanych przez Ciebie lokalizacji):

1. W "Harmonogramie zadań" systemu Windows nie są dodawane dwa odpowiednie zadania aktualizujące, czyli brak jest następujących zadań:
- Biblioteka Harmonogramu zadań\GoogleUpdateTaskMachineCore
- Biblioteka Harmonogramu zadań\GoogleUpdateTaskMachineUA

2. W "Usługach" brakuje:
- Usługa Google Update (gupdate)
- Usługa Google Update (gupdatem)

3. Przeglądarka jest instalowana w jakiejś dziwnej lokalizacji (ani w "Program Files", ani w "Pliki programów (x86)");

4. Nie można znaleźć ani folderu Update, ani pliku GoogleUpdate.exe, przez co po przejściu na stronę:

chrome://settings/help

od razu wyświetlany jest odpowiedni błąd.

Dlaczego to wszystko jest tak pomieszane w porównaniu z normalną instalacją online?

  #4388 25.06.2017 01:49

Chyba znalazłem już najlepszy sposób na wyłączenie automatycznych aktualizacji w Google Chrome!

Pierwszą stroną, na którą trafiłem w moich poszukiwaniach najlepszego (możliwie najmniej inwazyjnego) na to sposobu, była:

https://productforums.google.com/forum/#!msg/chrome-pl/DEOX4aAcRnY/JjP-G312BAAJ

gdzie jakiś wybitny specjalista napisał, że: "Obecnie nie ma możliwości zablokowania aktualizacji Chrome, chyba że zmienisz system na Vistę". Przyznam szczerze, że trochę mnie to załamało, bo aktualnie używam Windowsa 7 i nie bardzo chciałoby mi się, wyłącznie z powodu wyłączenia automatycznych aktualizacji w jednym z dziesiątek używanych przeze mnie programów, wracać do starej Visty... Szukałem więc dalej i w końcu trafiłem na stronę:

https://stackoverflow.com/questions/18483087/how-to-disable-google-chrome-auto-u...

Przetestowałem większość z zamieszczonych tam sposobów i wybrałem ten z wpisem "0.0.0.0 tools.google.com" w pliku "hosts". Ścieżka dostępu do tego pliku w systemie Windows, to: C:\Windows\System32\drivers\etc.
Wystarczy otworzyć plik "hosts", za pomocą np. systemowego Notatnika, i na samym dole, po jednej-dwóch spacjach, dodać następującą linijkę tekstu:

0.0.0.0 tools.google.com

po czym plik zapisać i gotowe.

Kiedy po pewnym czasie uznamy, że chcemy zaktualizować Google Chrome, otwieramy plik "hosts" i przed powyższą linijką tekstu dodajemy znak # - który oznacza komentarz i tym samym wyłącza powyższe przekierowanie. Proste, nieinwazyjne rozwiązanie, bez żadnych modyfikacji rejestru, czegokolwiek usuwania, zmieniania jego nazwy czy odinstalowywania, jak głosi np. jedna z metod na następującej stronie:

http://www.trishtech.com/2017/05/how-to-disable-updates-for-google-chrome-web-br.../

Chociaż akurat metoda nr 2 z ww. strony (Method 2: Disable Google Update Services) jest również dobra i ja osobiście również ją wdrożyłem. Jednak kiedy poprzestaniemy wyłącznie na niej, to po przejściu na stronę:

chrome://settings/help

nastąpi niestety automatyczne sprawdzanie i ewentualne pobieranie oraz aktualizacja, bez jakiegokolwiek pytania nas o zdanie.

Tak więc wpis w pliku "hosts" i całkowite wyłączenie dwóch usług w "Usługach" lokalnych (services.msc) systemu Windows rozwiązuje problem w stu procentach.

  #4387 24.06.2017 20:26

@forester9: A może szanowny Kolega orientuje się, jaki jest obecnie najlepszy (najprostszy, najbezpieczniejszy [nie wymagający edycji rejestru ani odinstalowywania GoogleUpdate.exe] i w stu procentach działający, np. na Windowsie 7), sposób wyłączenia automatycznych aktualizacji Google Chrome? W Operze najlepszy sposób do uzyskania tego celu, to zmienna środowiskowa (dla użytkownika) o nazwie: "OPERA_AUTOUPDATE_DISABLED", a w Chrome?

majster_jk   6 #4386 24.06.2017 14:36

@Paweł A.: tylko centbrowser.... i wyłacz drect syf.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.