r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 57.0.2987.110

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łatwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Galeria programu

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Sprawdź też listę 12 najciekawszych rozszerzeń do Google Chrome, które ułatwią pracę z tą przeglądarką!

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

Kompatybilność

Uwaga, Google Chrome nie działa już na systemach Windows XP i Windows Vista. Jeśli używaliście na nich wcześniej Chrome, to polecamy sięgnąć teraz po odpowiednią wersję przeglądarki Chromium, czyli opensource'owej wersji Google Chrome bez niektórych własnościowych wtyczek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

WebGL 2.0 w Chrome: zielone światło dla mobilnych gier w przeglądarce

34
OPROGRAMOWANIE 17.03.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Wraz z pojawieniem się Google Chrome oznaczonej numerkiem 56, uruchomiona została obsługa WebGL 2.0 – najnowszej wersji API, które umożliwia wygodną obsługę sprzętowej akceleracji grafiki 3D w środowisku sieciowym. Oferowane są nowe opcje graficzne, ale również same techniki renderowania, przez co wszystko działa szybciej, a dla twórców jest łatwiejsze do implementacji. Najnowsze WebGL obsługiwane jest już teraz przez użytkowników Chromea z Windowsem, Makiem lub Linuxem, a wkrótce trafi również do androidowej wersji przeglądarki. Wszystkie zmiany obejmują rzeczywiście sporą liczbę elementów.…

Chrome mniej obciąża CPU: budżet czasowy dla stron w tle już działa

57
OPROGRAMOWANIE 15.03.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Na blogu Chromium pojawił się komunikat, który ogłasza ważne zmiany w najpopularniejszej przeglądarce świata. Chrome, dzięki zmianom w zarządzaniu kartami w tle, ma już w aktualnej wersji 57 znacznie mniej obciążać CPU, co z kolei skutkuje oszczędnością energii. Do Chromea 57 wprowadzono opisywany przez nas w styczniu budżet czasowy, który ogranicza powtarzanie zadań na stronach w tle, a przez to odciąża CPU. Strona, która nie znajduje się akurat w aktywnej karcie będzie miała ograniczone możliwości powtarzania zadań realizowanych np. poprzez setInterval. New update out now reduces CPU…

Recenzje użytkowników

Świetny wygląd, prosta obsługa, wiele dodatków, polski język, łatwo dostępne opcje
Nie nadaje się na stare komputery
ocena użytkownika

Po prostu najlepsza przeglądarka jaka aktualnie istnieje. Testowałe każdą przeglądarkę z tych większych (Firefox, Chrome i Opera) i właśnie ta od Google wypada najlepiej. Jej prostota, minimalizm oraz multum dodatków, skórek itp. sprawia że jest najlepsza. Kolejnym plusem jest jej szybki "startup", uruchamia się po prostu błyskawicznie. Polecam jak najbardziej, nie mam zastrzeżeń.

29.01.2017 15:19 | Recenzja do wersji 56.0.2924.76
Najlepsza przeglądarka, mnóstwo rozszerzeń i dodatków, szybka, stabilna
Na starszych komputerach ociężała
ocena użytkownika

Minimalistyczna. Uruchamia się błyskawicznie. Działa stabilnie. Wszelkie błędy, czy luki są naprawiane wraz z kolejnym wydaniem (można przy tym nieco zarobić). Bardzo dobra synchronizacja. Pomijając zasobożerność wad brak.

07.06.2016 14:02 | Recenzja do wersji 51.0.2704.84
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
majster_jk   6 #4352 28.03.2017 19:01

@AuToR: Niestety to nie to samo co wyłączenie Direct White.

AuToR   9 #4351 26.03.2017 00:15

Cześć,
Jeśli nadal macie wnerwa, bo Chrome ma rozmazane czcionki na stronach, po ang. blurry fonts i czytanie staje się czasem męczące...

To przychodzi z pomocą ten dodatek:
Font Rendering Enhancer
https://chrome.google.com/webstore/detail/font-rendering-enhancer/hmbmmdjlcdedig...

Chyba jako jedyny daje sobie z tym problemem czcionkowym radę i rzeczywiście działa.

P.s. Firefox w standardzie renderuje najlepiej czcionki. ;)

Pozdrawiam!

Autor edytował komentarz w dniu: 26.03.2017 00:18
  #4350 25.03.2017 21:03

@quap: Akurat to jest coś co w przeglądarce powinno być opcjonalne jako dodatek, a nie podstawowa funkcjonalność. Slimjet to ma a i tak wyłączam (zresztą Slimjet to też Google, tylko bardziej prywatny, więc możesz sobie zainstalować; działa jak Chrome). To jest dobre w sprzęcie mobilnym: smatfon, tablet, ale nie na kompie.

  #4348 15.03.2017 18:17

@Anonim (niezalogowany): TO MI SIĘ NIE PODOBA: " In order to identify the necessary blocking solution that must be accessed from the Poper Blocker database, we collect anonymous browsing data. We care greatly about your privacy. For more information, please see our Privacy Policy at: http://poperblocker.com/privacy.html "
Tu pisze: https://chrome.google.com/webstore/detail/pop-up-blocker-for-chrome/bkkbcggnhapd...

quap   11 #4345 11.03.2017 21:43

Tyle lat minęło, a gestów myszy jak nie było, tak nie ma i nie będzie... Niech uczą się od konkurencji, że kilka rzeczy można wbudować w przeglądarke, a nie pobierać marne rozszerzenia

got3n   4 #4343 10.03.2017 10:27

Dla geeków i fanów Chrome'a takich jak ja.. ;-) co nowego w Chrome 57? -> http://tiny.pl/gf8cc (po angielsku)

Autor edytował komentarz w dniu: 10.03.2017 10:28
Scypion   6 #4342 05.03.2017 05:59

@GForce:
przy tylu przeglądarkach na rynku - nie muszę :-)
już prawie znalazłem, dzięki pomocy w komentarzu. ma tylko jeden malutki błąd (który sami stworzyli niestety....)

GForce   8 #4341 04.03.2017 19:11

@Scypion: To chyba takiej nie znajdziesz... w życiu trzeba iść na kompromisy, inaczej się nie da.

Scypion   6 #4340 04.03.2017 17:55

@GForce:
zwyczajnie szukam tej jedynej przeglądarki która spełni moje wszystkie wymagania. To że ktoś potrafi iść na kompromisy, nie znaczy że ja je zaakceptuje.

jurecki   6 #4339 04.03.2017 12:11

Dla mnie najlepsza.

majster_jk   6 #4338 02.03.2017 19:49

Syf

Brak opcji wyłączenia Direct Write skreśla tą przeglądarkę. Czcionka jest poprostu nieczytelna.

GForce   8 #4337 20.02.2017 13:47

@KAKASHI123: Jeżeli ktoś stawia wygląd ponad szybkość programu zwłaszcza takiego jak przeglądarka internetowa, a wnioskuje to po komentarzu to dla mnie jest to niepoważne...

Przypomniało mi się teraz jak w komentarzach ktoś ocenił system nie pamiętam już jaki Windows albo Linux, napisał "słaby system, kiepskie tapety" :)

KAKASHI123   3 #4336 20.02.2017 13:30

@GForce: kolega niżej nie napisał że szybkość jest nieistotna dalej to że ciebie nie interesuje zmiana wyglądu czy po prostu możliwość jego personalizacji nie znaczy że innych nie kolega przedstawił swoje zdanie a ty je komentujesz .... dla jednych coś jest bardziej ważne dla innych mniej dla niego szybkość i dostosowywanie wyglądu :D

GForce   8 #4335 17.02.2017 19:24

@Scypion: "- na plus szybkość działania ale to za mało"

Tak to za mało... bo najważniejsze są wodotryski do zabawy i dodatki dla małych dzieci w stylu jak zmienić kolor i guziczki w menu przeglądarki, pozostałe cechy np. szybkość przeglądarki są nieistotne...

Scypion   6 #4334 15.02.2017 15:15

Nie polecam bo:
- brak możliwości wyciszania kart, funkcja jest ale nie działa np. reklama w travianie mimo wyciszenia całej karty jest głośno, to samo w operze lub lisku działa bez zarzutu.
- brak możliwości dostosowania wyglądu do własnych potrzeb, jest jeden utarty schemat w którym nic się zmienić nie da
- na plus szybkość działania ale to za mało

juta   16 #4333 11.02.2017 08:54

@Pablo79: Dzięki serdeczne za info.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.