r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 62.0.3202.94

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łatwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Galeria programu

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Sprawdź też listę 12 najciekawszych rozszerzeń do Google Chrome, które ułatwią pracę z tą przeglądarką!

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

Kompatybilność

Uwaga, Google Chrome nie działa już na systemach Windows XP i Windows Vista. Jeśli używaliście na nich wcześniej Chrome, to polecamy sięgnąć teraz po odpowiednią wersję przeglądarki Chromium, czyli opensource'owej wersji Google Chrome bez niektórych własnościowych wtyczek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome wypowiada wojnę kolejnym rodzajom irytujących reklam

60
OPROGRAMOWANIE 08.11.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Google zapowiedziało w kwietniu, że na początku przyszłego roku do przeglądarki Chrome trafi natywna blokada reklam niezgodnych ze standardami wypracowanymi przez Coalition for Better Ads. Zanim to jednak nastąpi, do przeglądarki trafią kolejne mechanizmy, które mają zablokować szczególnie irytujące praktyki reklamodawców. Na blogu Chromium zaprezentowane zostały nowości, jakie pojawią się w tej kwestii w nadchodzących wydaniach. Chrome 64 ma rozprawić się z przekierowywaniem użytkowników na nową, niechcianą stronę, co wywoływane jest często przez treści pochodzące od zewnętrznego dostawcy.…

Microsoft publikuje niezałatane na czas podatności Chrome'a

34
BEZPIECZEŃSTWO 19.10.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Gdy chodzi o wykrywanie błędów w przeglądarkach internetowych, na celowniku często jest Microsoft. Google dba o to, by doszukiwać się kolejnych luk w Windowsie oraz Edgeu, krytykując czasem również sposób ich łatania. Tym razem mamy jednak sytuację odwrotną. Microsoft poinformował o znalezionych przez siebie podatnościach Chromea, których Google nie załatało we właściwy, zdaniem Microsoftu, sposób. Mowa między innymi o luce (CVE-2017-5121), którą zespół Microsoftu odkrył jeszcze we wrześniu i wtedy też zgłosił Googleowi. Firma załatała podatność w Chromie 61, a zespołowi Microsoftu wypłaciła…

Recenzje użytkowników

Dobra synchronizacja z aplikacjami Google, wszystkie ustawenia przypisane do konta Google (przenaszalność ustawień).
Ramożerka internetowa
ocena użytkownika

Moim zdaniem to jedna z lepszych przeglądarek internetowych. Nie jest ona jednak pozbawiona wad. Potrafi zjadać ram jak dziecko kanapki z kremem czekoladowym. Dobra synchronizacja danych tą wadę jednak częściowo rekompensuje. Przeglądarkę polecam osobom, które mają nieco więcej ramu jak 1-2 GB. W przeciwnym wypadku lepszym wyborem jest Firefox lub Opera.

19.05.2017 21:52 | Recenzja do wersji 58.0.3029.110
Prosty ,Może wyglądać, No i ma bardzo duzo funkcji
ZJADA RAM , Brak zintegrowanego flash Playera , Ladny ale starodawny wyglad
ocena użytkownika

Witam :)
Chrom jest dobry do wszystkiego ale gdy odpalam yt i grę(taern.pl) jednocześnie to już nie daje rady :/ i są lagi. Tez dlatego tu jestem :D Wygląd jest taki średni z fajnym motywem może być ;)
Nie wiem jak wersja 32 bitowa ale 64 zjada ram -_- wiec dla kompów z mała ilością nie polecam ;)

Problemy które występują z moimi lagami mogą być tez powodowane tym ze przeglądarka obciąża bardziej procesor ramy i nie kartę graficzna ;)

Pozdro P_K

08.05.2017 21:39 | Recenzja do wersji 58.0.3029.96
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #4439 16.11.2017 19:28

@soulfly777kris: Spok :)

trotefazy   6 #4438 14.11.2017 20:39

@Paweł .przeklinam Google Chrome (niezalogowany): Polecam rozważyć Operę. Trzy lata temu przesiadłem się z Firefoksa.

GForce   8 #4437 14.11.2017 11:21

@Paweł .przeklinam Google Chrome (niezalogowany):
O czym ty piszesz człowieku ? u mnie na starym 4 rdzeniowym AMD Phenom II z 2009 roku i 6 GB RAM Chrome zapierd... dosłownie jak torpeda, w takim razie jaki ty musisz mieć komputer... jedno-rdzeniowy z 1 GB RAM ?

Autor edytował komentarz w dniu: 14.11.2017 11:23
soulfly777kris   2 #4436 14.11.2017 10:57

@Loomon (niezalogowany): Dzięki za namiar na tą ciekawą przeglądarkę.

  #4435 12.11.2017 19:23

Kiedy w końcu ten Chrome będzie lepszy ,wydajniejszy ,lżejszy ,sprawniejszy ,znacząco mniej ramożerny i zasobożerny ??? .pytam się kiedy to w końcu nastąpi ?? może w grudniu 2018 roku lub kwietniu 2019 roku gdy Chrome otrzyma numerek 78 lub wyższy .bo na razie ta przeglądarka to niema szans schodzi absolutnie na psy .ale mam przeolbrzymią nadzieję że gdy tylko zostanie wydana przeglądarka Firefox z numerkiem 60.0 no to bynajmniej na Windowsie znacząco zniszczy Chrome'a .trzymam kciuki za Firefoksa bo to jest przeglądarka która powinna zmieść totalnie z rynku przeglądarek Chrome'a do kwietnia 2018 roku .Google Chrome musi przestać istnieć na Windowsach i musi wkońcu zacząć samodestrukcję na androidach a jego miejsce powinien zająć Firefox na Windowsach jak i Androidach .jak tylko zostanie wydany stabilny lisek z numerem 57.0 tak od razu wywalam z Windowsa 10 absolutnie totalnie nieodwracalnie przeglądarkę Chrome i instaluję Firefoksa 57.0 i daję mu drugą szansę powracając po 2 latach jego nieobecności w mym Windows 10 zaczynając z niego korzystać i przeklinając Google Chrome .

  #4434 31.10.2017 14:11

@arhigetes: Proponuję https://www.dobreprogramy.pl/Cent-Browser,Program,Windows,69999.html przesiadłem się z Chrome, używam ponad poł roku i jestem zadowolony.

arhigetes   2 #4433 27.10.2017 17:28

od dluzszego czasu problemy z automatyczna aktualizacja (sciaga aktualizacje - uruchom przegladarke i tak w kolko trzeba sciagac instalator recznie juz od wielu wersji), nie dzialaja pliki na yt jednym slowem syf

etitek   3 #4432 27.10.2017 15:38

suma sumarum z chromem jest coraz więcej problemów i w dodatku jest niestabilny.

  #4431 25.10.2017 15:20

czcionka gorsza, niż w poprzedniej wersji ....100 - znów rozmazana !!!

  #4430 22.10.2017 02:54

Testowałem tą wersję i na Yt zjada 90 % ramu po oglądaniu filmu tak 50 minut :)

  #4429 19.10.2017 17:48

@Zero Ghost: Używam tego -Opera portable na USB- http://www.opera.com/pl/computer/portable
Nic nie czyszczę bo śmigam na -Nowe okno prywatne- no i w -Ustawienia- mam dobrze poustawiane (pod siebie).
Nic na komputerze (dysku) nie pozostaje! CCleaner'a już nie używam! Chroma nigdy nie używałem! Pozdro.

Zero Ghost   15 #4428 19.10.2017 15:53

Ktoś korzysta z wersji Portable? .
Jak wrażenia? ,i jak wygląda kwestia czyszczenia śmieci generowanych przez przeglądarkę? ,CCleaner normalnie je widzi? .
Z wersjami portable różnie bywa więc miło będzie przeczytać konstruktywny komentarz , opinię :)

Paweł A.   6 #4427 19.10.2017 13:32

Po zaktualizowaniu przeglądarki, do wersji 62 zauważyłem, że filmy na YT nie są płynne. Trzeba zatrzymać film i włączyć go. To tak praktycznie, za każdym razem.

  #4426 19.10.2017 03:00

@PiotrPuniek: u mnie chodzi OK. Lap-Top LENOWO win_8.1/ 64bit/ Video zintegrowane 2GBajt / RAM 4GB. Pierwsza karta pobiera od 400 do 800 MBajt. Mozilla również. Im masz lepszy PC tym gorzej dla Ciebie. Ponieważ w tle masz zawsze jakieś programy wykorzystujące wielką moc obliczeniową twojego PC-a. Problemy z grafiką to zazwyczaj typy kart graficznych. Tablety i smartfony, kolejne dziwolągi graficzne. Konkurencja powoduje wiele błędów natury technicznej. -)

PiotrPuniek   2 #4425 21.09.2017 11:50

@pawełeczek (niezalogowany): Przecież napisałem, ze zweryfikowałem na innym laptopie tzn Asus AsusPro P2540UA .
Dla ciekawości, na najnowszym Cent Browser (na bazie chrome) nie ma tego problemu.

  #4424 20.09.2017 20:44

@PiotrPuniek: mam ten sam problem, tego samego laptopa, czyli może to wina Lenovo nie Chrome

PiotrPuniek   2 #4423 15.09.2017 06:29

Od ok miesiąca od poprzedniej wersji i także w aktualnej 61.0.3163.91, mam taki problem, że jeżeli zminimalizuje przeglądarkę, do paska, a później przywrócę Chrome to wyświetla mi się czarny ekran w oknie Chrome i albo po chwili sama strona wraca lub pozostaje czarna i trzeba kliknąć na stronę w czarne pole ale wtedy zaczyna się często otwierać link, który pod spodem był.Problem występuje przy pracy na grafice wbudowanej (Intel HD Graphics 530 - komputer Lenovo Y700-15ISK z Windows 10) przy włączonej akceleracji sprzętowej. Oczywiście można wyłączyć akcelerację ale wtedy nie daje się np oglądać np wideostreamingu....
Dotychczas nie miałem nigdy tego problemu i nie występuje ten problem na innych przeglądarkach np Edge, Opera.
Dodatkowo, problem ten stwierdziłem także na zupełnie innym komputerze Asus AsusPro P2540UA z grafiką Intel HD Graphics 620.Aktualnie mam wersję Chrome: 61.0.3163.91 (Oficjalna wersja) (64-bitowa).
UPDATE: na 61.0.3163.100 jest to samo.

Autor edytował komentarz w dniu: 22.09.2017 14:29
  #4422 14.09.2017 13:34

Po ostatniej aktualizacji przeglądarki Chrome nie działa w Eset Smart Security ochrona bankowości internetowej (nie uruchamia się przeglądarka zabezpieczona).

Amusing89   10 #4421 12.09.2017 10:32

Ciekawa nowość pojawi się w wersji 63:

"Wyścig producentów w tworzeniu nowości w przeglądarkach trwa. Tym razem informujemy o nowej funkcji z dziedziny bezpieczeństwa, w którą wyposażony zostanie Chrome z numerem 63. Mowa o wykrywaniu sytuacji, w których zewnętrzne oprogramowanie będzie próbowało przeprowadzić atak man-in-the-middle polegający (w sporym uproszczeniu) na podsłuchiwaniu wiadomości wymienianych za pośrednictwem połączenia internetowego.

Testy tego rozwiązania już teraz trafiły do testowej wersji Chrome'a w kanale Canary. Działanie funkcji polega na wyświetlaniu nowego ekranu z ostrzeżeniem, gdy wykryte zostaną liczne, następujące po sobie błędy w połączeniu SSL, co ma zwiastować próby ingerencji w połączenie z zewnątrz. Chrome poinformuje przy tym, która aplikacja powoduje wykryte błędy".

  #4420 12.09.2017 10:20

@Amusing89: Codziennie, to aktualizuje się baza wirusów a nie av. Nie po to kupiłem licencję Eset, żeby używać darmową Pandę :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.