Google da nam kontrolę nad historią odwiedzonych miejsc i stron

Google da nam kontrolę nad historią odwiedzonych miejsc i stron

Google da nam kontrolę nad historią odwiedzonych miejsc i stron
Google da nam kontrolę nad historią odwiedzonych miejsc i stron
02.05.2019 11:33, aktualizacja: 02.05.2019 11:55

Włącz i zapomnij - tak ma działać nowa kontrolka prywatności konta Google. Niebawem będziemy mogli włączyć automatyczne usuwanie historii odwiedzonych miejsc i historii przeglądarki z konta Google.

Google zapowiada, że nowe ustawienie prywatności ma nam pomóc w kontrolowaniu naszych danych. Obecnie, by usunąć historię odwiedzonych miejsc i stron internetowych, trzeba o tym pamiętać. Proces ten wymaga logowania na stronę konta Google, przejść do sekcji poświęconej aktywności i tam trwale usunąć dane lub całkowicie wyłączyć ich gromadzenie.

Tak obecnie wyglądają ustawienia danych konta Google
Tak obecnie wyglądają ustawienia danych konta Google

Zbierania danych nie wyłączysz

Nowa kontrolka zleci Google'owi automatyczne usuwanie naszych danych po upływie pewnego czasu. Do wyboru będziemy mieli 3 lub 18 miesięcy. Czas przechowywania danych będziemy mogli wybrać sami. Wszystkie dane starsze niż wskazany czas będą trwale usuwane bez udziału użytkownika. Będzie też można zdać się na swoją pamięć i wybrać tylko kasowanie manualne.

Jest jeden haczyk. W nowych ustawieniach nie widać możliwości wyłączenia gromadzenia danych, którą mamy obecnie. To może być problem na przykład dla osób, które nie korzystają z Asystenta Google, więc zbieranie danych głosowych do niczego im się nie przyda.

Ciekawi mnie też, jak Google zamierza kontynuować współpracę z policją przy namierzaniu przestępców, jeśli historia będzie cyklicznie usuwana. Może nie będzie?

Google planuje dodać te ustawienia do sekcji "Historia lokalizacji" i "Aktywność w internecie i aplikacjach". Wdrażanie nowych ustawień dla wszystkich zajmie kilka tygodni. Gdy ustawienie się pojawi, odpowiednie przełączniki pokażą się w ustawieniach prywatności konta Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)