Google dla alergików: informacje o pyłkach w wynikach wyszukiwania

Google dla alergików: informacje o pyłkach w wynikach wyszukiwania

Google dla alergików: informacje o pyłkach w wynikach wyszukiwania
16.08.2017 13:57

Co drugi Polak ma dodatni wynik alergicznych testów na powszechnie występujące pyłki traw czy brzozy, choć nie każdy cierpi z powodu objawów alergii. Polska jest w czołówce pod tym względem, ale nie jest odosobniona. Nic więc dziwnego, że Google w końcu wprowadził do wyników wyszukiwania w aplikacji informacje o obecności alergenów w powietrzu.

Większość z nas cieszy się ostatnimi tygodniami lata, ale dla alergików to bardzo trudny czas. Google obserwuje wzrost liczby zapytań o alergie w kwietniu, maju, a następnie we wrześniu, dlatego przed końcem wakacji wprowadzi czytelne diagramy z informacjami o alergenach. Będzie można łatwo się do nich dostać, korzystając jedynie z aplikacji Google Search. Dane pochodzą z The Weather Channel i będą dostępne także dla polski.

Dotknięcie panelu z informacjami o alergenach przeniesie nas do bardziej szczegółowych informacji i prognozy.

Dodatkowo, jeśli zapylenie będzie wyjątkowo niebezpieczne w najbliższej okolicy, użytkownik może otrzymać powiadomiene z aplikacji Google. By je otrzymywać, wystarczy wyszukać hasło związane z pyłkami i zgodzić się na otrzymywanie powiadomień, gdy pojawi się okno z pytaniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)