Google dodaje tłumacza do Chrome

Google dodaje tłumacza do Chrome

26.02.2010 15:02

Przeglądarka Google zostanie wkrótce wyposażona w nową funkcję. Będzie nią możliwość automatycznego tłumaczenia stron WWW. Dzięki temu będziemy mogli odwiedzać witryny w sieci bez znajomości języka, w którym zostały stworzone.

Tłumaczenie stron WWW dostępne jest już w wyszukiwarce Google. Wkrótce ma zostać wprowadzone do Chorme. Translator obecnie jest dostępny w deweloperskiej wersji przeglądarki przeznaczonej dla systemu Windows. Umożliwia przekład z 52 języków, w tym także na polski. Działanie nowej funkcji jest bardzo proste. Podczas odwiedzania strony Chrome automatycznie wykrywa jej język, a następnie sugeruje możliwość tłumaczenia. Taka wiadomość zostanie wyświetlona pod paskiem zakładek. Użytkownik może zatwierdzić sugestię lub ją odrzucić. Można także zmienić język, na który przetłumaczony ma być tekst.

W dziale Opcje można dezaktualizować na stałe funkcję, tłumaczenie wybranej strony czy tłumaczenie z określonego przez użytkownika języka. Podczas przekładu Chrome przesyła automatycznie tekst do translatora Google. Nie są wysyłane natomiast pliki cookie - ma to służyć zwiększeniu bezpieczeństwa użytkownika. Google informuje również, że translator dokonuje dosłownego przekładu, przez co oczywiście może dojść do zniekształcenia treści czy sensu oryginału.

Chrome z translatorem w wersji dla deweloperów można pobrać ze stron Google. Producent ostrzega przed błędami, które mogą wystąpić w przeglądarce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)