Google dostaje ciemny motyw. Tym razem każdy się doczeka

Google dostaje ciemny motyw. Tym razem każdy się doczeka

Kolory Google'a można tez zmieniać dodatkami do Chrome'a
Kolory Google'a można tez zmieniać dodatkami do Chrome'a
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
10.09.2021 10:35

Wyszukiwarka Google wreszcie zyska ciemny motyw, który był testowany od wielu miesięcy. Sukcesywnie otrzymywali do niego dostęp kolejni użytkownicy, a teraz aktualizacja w końcu trafi do każdego. To tylko kwestia czasu.

Ciemny motyw w wyszukiwarce Google na desktopach to wątek ciągnący się miesiącami. Wielu może się zastanawiać, co można w tym zakresie tak długo testować i tego się pewnie nie dowiemy, ale co najważniejsze - testy dobiegły końca, o czym informuje androidcentral. Jak udało się potwierdzić, ciemny motyw jest właśnie wdrażany u każdego, co niestety nie jest jednoznaczne z tym, że wszyscy skorzystają z niego już dzisiaj.

Aktualizacja trafia bowiem do kolejnych osób partiami, co oznacza, że w praktyce niektórzy zobaczą możliwość włączenia ciemnego motywu w wyszukiwarce Google dopiero za jakiś czas. Opcja powinna być dobrze widoczna na górze wyników wyszukiwania dzięki zachęcającemu banerowi, ale alternatywnie ciemne kolory można także włączyć w ustawieniach Google'a, co opisywaliśmy już wcześniej.

Fani ciemnego motywu w sieci nie muszą się ograniczać do wyczekiwania na aktualizację wyszukiwarki ze strony Google'a. Do przeglądarek dostępny jest szereg rozszerzeń, które potrafią wyświetlać w ciemnych kolorach także te strony, na których nie przewidziano dostępności ciemnego motywu. Alternatywnie można też eksperymentować z flagami w ramach ustawień eksperymentalnych. Więcej w kontekście Google Chrome'a pisaliśmy o tym tutaj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)