Google dostaje ciemny motyw. Tym razem każdy się doczeka

Google dostaje ciemny motyw. Tym razem każdy się doczeka
10.09.2021 10:35
Kolory Google'a można tez zmieniać dodatkami do Chrome'a
Kolory Google'a można tez zmieniać dodatkami do Chrome'a
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Wyszukiwarka Google wreszcie zyska ciemny motyw, który był testowany od wielu miesięcy. Sukcesywnie otrzymywali do niego dostęp kolejni użytkownicy, a teraz aktualizacja w końcu trafi do każdego. To tylko kwestia czasu.

Ciemny motyw w wyszukiwarce Google na desktopach to wątek ciągnący się miesiącami. Wielu może się zastanawiać, co można w tym zakresie tak długo testować i tego się pewnie nie dowiemy, ale co najważniejsze - testy dobiegły końca, o czym informuje androidcentral. Jak udało się potwierdzić, ciemny motyw jest właśnie wdrażany u każdego, co niestety nie jest jednoznaczne z tym, że wszyscy skorzystają z niego już dzisiaj.

Aktualizacja trafia bowiem do kolejnych osób partiami, co oznacza, że w praktyce niektórzy zobaczą możliwość włączenia ciemnego motywu w wyszukiwarce Google dopiero za jakiś czas. Opcja powinna być dobrze widoczna na górze wyników wyszukiwania dzięki zachęcającemu banerowi, ale alternatywnie ciemne kolory można także włączyć w ustawieniach Google'a, co opisywaliśmy już wcześniej.

Fani ciemnego motywu w sieci nie muszą się ograniczać do wyczekiwania na aktualizację wyszukiwarki ze strony Google'a. Do przeglądarek dostępny jest szereg rozszerzeń, które potrafią wyświetlać w ciemnych kolorach także te strony, na których nie przewidziano dostępności ciemnego motywu. Alternatywnie można też eksperymentować z flagami w ramach ustawień eksperymentalnych. Więcej w kontekście Google Chrome'a pisaliśmy o tym tutaj.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)