Google Earth pokaże informacje o zanieczyszczeniu powietrza

Google Earth pokaże informacje o zanieczyszczeniu powietrza

Google Earth pokaże informacje o zanieczyszczeniu powietrza
07.11.2017 12:25, aktualizacja: 07.11.2017 12:36

Google przyłączył się do walki o czyste powietrze i informowania nas o tym, jakie szkodliwe czynniki nas otaczają. Platforma Google Earth będzie pokazywać informacje o zanieczyszczeniach – na razie w Kalifornii, ale to dopiero początek.

Wspólnie z firmą Aclima Google wysłał w okolice San Francisco, Los Angeles i Central Valley samochody Street View, wyposażone w urządzenia do analizy jakości powietrza. Dane były zbierane przez 4 tysiące godzin, na trasach o łącznej długości przekraczającej 100 tysięcy mil. Efekty można już zobaczyć w Google Earth.

Aclima and Google Driving in Los Angeles

Dane będą oczywiście ogólnodostępne. Będą z nich mogli korzystać nie tylko zainteresowani tematem zwykli użytkownicy, ale też specjaliści planujący zagospodarowanie przestrzeni i samorządy w swoich programach poprawy jakości lokalnego powietrza. Pomiary prowadzone przez Gooogle biorą pod uwagę także ruch uliczny, o którym firma wie bardzo dużo dzięki popularności jej nawigacji, a także dane pogodowe. Wszystko po to, by żyło nam się lepiej.

Obecnie Google zarejestrował jakość powietrza w ponad miliardzie punktów pomiarowych, ale to dopiero początek. Zapewne z czasem pomiary jakości powietrza wyjdą poza Kalifornię, a potem poza Stany Zjednoczone, podobnie jak miało to miejsce na początku Street View.

Przy okazji warto przypomnieć, że Google zamierza pracować w pełni na energii z odnawialnych źródeł. By ocenić potencjał różnych miejsc pod kątem energii słonecznej także przygotował już stosowną mapę Stanów Zjednoczonych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)