Google Earth pokaże informacje o zanieczyszczeniu powietrza

Google Earth pokaże informacje o zanieczyszczeniu powietrza
07.11.2017 12:25
Google Earth pokaże informacje o zanieczyszczeniu powietrza

Google przyłączył się do walki o czyste powietrze i informowania nas o tym, jakie szkodliwe czynniki nas otaczają. Platforma Google Earth będzie pokazywać informacje o zanieczyszczeniach – na razie w Kalifornii, ale to dopiero początek.

Wspólnie z firmą Aclima Google wysłał w okolice San Francisco, Los Angeles i Central Valley samochody Street View, wyposażone w urządzenia do analizy jakości powietrza. Dane były zbierane przez 4 tysiące godzin, na trasach o łącznej długości przekraczającej 100 tysięcy mil. Efekty można już zobaczyć w Google Earth.

Aclima and Google Driving in Los Angeles

Dane będą oczywiście ogólnodostępne. Będą z nich mogli korzystać nie tylko zainteresowani tematem zwykli użytkownicy, ale też specjaliści planujący zagospodarowanie przestrzeni i samorządy w swoich programach poprawy jakości lokalnego powietrza. Pomiary prowadzone przez Gooogle biorą pod uwagę także ruch uliczny, o którym firma wie bardzo dużo dzięki popularności jej nawigacji, a także dane pogodowe. Wszystko po to, by żyło nam się lepiej.

Obecnie Google zarejestrował jakość powietrza w ponad miliardzie punktów pomiarowych, ale to dopiero początek. Zapewne z czasem pomiary jakości powietrza wyjdą poza Kalifornię, a potem poza Stany Zjednoczone, podobnie jak miało to miejsce na początku Street View.

Przy okazji warto przypomnieć, że Google zamierza pracować w pełni na energii z odnawialnych źródeł. By ocenić potencjał różnych miejsc pod kątem energii słonecznej także przygotował już stosowną mapę Stanów Zjednoczonych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)