iOSZdrowie i aktywnośćMonitorowanie aktywnościGoogle Fit
Google Fit ikona

Google Fit

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Google Fit to aplikacja, która ma pomagać w planowaniu codziennego treningu i aktywności fizycznej. Dzięki niej użytkownik może w prosty, w pełni automatyczny sposób rejestrować kroki, czas i dystans przebyty w czasie biegania, a także w trakcie jazdy rowerem. Aplikacja cechuje się prostotą obsługi.

Rejestrowanie każdej aktywności użytkownika

Aplikacja jest gotowa do pracy zaraz po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu. Działa ona w sposób niewidoczny dla użytkownika, korzysta z możliwości sprzętu i np. zapisuje liczbę wykonanych kroków. Domyślnie przyjmuje ona codzienny trening trwający okrągłe 60 minut. Po całym dniu użytkownik może w niej sprawdzić, co zostało zarejestrowane: minuty marszu, poświęcone bieganiu, a także jeździe na rowerze. Fit udostępnia ponadto wykresy aktywności, zarówno zbiorcze, jak i z podziałem na poszczególne rodzaje aktywności fizycznej. Zawierają one dane z ostatniego dnia, tygodnia lub całego miesiąca. Oprócz czasu aktywności mogą wyświetlać również liczbę wykonanych kroków (o ile urządzenie posiada krokomierz).

Monitorowanie postępów i wsparcie akcesoriów

Program wspiera także inne czujniki, może na wykresach wyświetlać tętno użytkownika. Możliwe jest samodzielne dodanie aktywności, która nie może być zarejestrowana automatycznie. W takim przypadku to użytkownik określa dzień, godzinę rozpoczęcia, a także czas trwania treningu. Osoba korzystająca z Google Fit może także określić swój wzrost i wagę, a następnie ją aktualizować, aby wiedzieć, jak zmieniała się ona w czasie. Ustawienia aplikacji pozwalają na określanie jednostek (np. energia w kaloriach lub kilodżulach), włączanie automatycznego wykrywania aktywności, a także konfigurację powiadomień i łączenie z innymi aplikacjami.

Prostota ponad wszystko

Aplikacja Google Fit nie stanowi konkurencji dla Endomondo – nie oferuje tyle funkcji, nie pozwala również na zapisywanie przebytej w czasie treningu trasy (konieczne jest dodatkowe używanie np. aplikacji Moje trasy). Z drugiej strony, prostota, oraz w pełni automatyczne działanie powoduje, że dla wielu osób Fit może być rozwiązaniem w zupełności wystarczającym. Program jest udostępniany za darmo, w pełnej, polskiej wersji językowej.

Kluczowe cechy aplikacji:

  • oficjalna aplikacja Google do monitorowania aktywności fizycznej
  • wygodne monitorowanie treningów i celów na smartfonie lub zegarku
  • automatyczne wykrywanie i rejestrowanie aktywności
  • wymiana danych pomiędzy konkurencyjnymi narzędziami
  • aplikacja dostępna całkowicie za darmo
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań58
Data aktualizacji8 kwi 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Google Fit ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)