AndroidPersonalizacjaKlawiaturyGoogle Handwriting Input
Google Handwriting Input ikona

Google Handwriting Input

  • Slider item
  • Slider item

Google Handwriting Input (Pismo odręczne Google) jest oficjalną aplikacją firmy Google, która wzbogaca nasz system o dodatkową klawiaturę. Za jej pomocą możemy pisać stosując pismo odręczne.

Po zainstalowaniu aplikacji i jej uruchomieniu otrzymamy krótki poradnik jak ją aktywować. Z tego poziomu możemy przejść do systemowych ustawień Język i wprowadzania gdzie zarządzamy klawiaturami. Aby uaktywnić Google Handwriting Input należy pozostawić ją jako jedyną klawiaturę, bądź też dokonać zmiany bezpośrednio z poziomu aktualnie używanej.

Do poprawnego działania, aplikacja będzie potrzebowała pobrać słownik, który zajmuje około 10 MB. Od tej pory będziemy mogli sporządzać wiadomości za pomocą pisma odręcznego. System rozpoznawania naszych zapisków działa bardzo dobrze, nawet w przypadku gdy do pisania używamy naszego palca. Najlepsze efekty daje jednak w momencie wykorzystania rysika. Aplikacja przekształca napisane tak słowa w tekst dla praktycznie każdego pola wejściowego, robiąc to albo w trybie automatycznym, gdzie rozpoznawany jest znak po znaku, albo manualnym, gdzie analizie zostaje poddany cały wprowadzony napis po zatwierdzeniu operacji.

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wyników rozpoznawania lokalnego (a tak może być dla wielu osób piszących niezbyt ładnie), można spróbować z rozpoznawaniem online. Wówczas do Google będą wysyłane dane, dzięki którym oprogramowanie będzie się uczyło naszego pisma i zapewni w przyszłości dokładniejszą transkrypcję. Oczywiście jest to domyślnie wyłączone, użytkownik musi na takie działanie, potencjalnie ingerujące w prywatność, wyrazić swoją zgodę. Aplikacja dostępna jest za darmo.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań550
Data aktualizacji10 lut 2020
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Google Handwriting Input ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)