Google Hangouts w jakości HD

Marcin Paterek

29.08.2013 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu najbliższych tygodni Google Hangouts umożliwi prowadzenie wideorozmów w jakości HD. Aktualizacja, która powoli obejmuje kolejnych użytkowników, początkowo będzie dotyczyć wyłącznie desktopowej wersji usługi. Co więcej, w pierwszej kolejności jakość 720p będzie dostępna tylko dla publicznych transmisji Hangouts On Air, a dopiero potem Google zaoferuje ją także dla prywatnych rozmów.

Obraz

Aktualizacja ma związek z przejściem na promowany przez koncern kodek VP8 — firma chce, by do końca przyszłego tygodnia korzystali z niego wszyscy użytkownicy Hangouts. Jak tłumaczy Chee Chew z Google, w przypadku transmitowania konferencji w jakości 720p, w której bierze udział dziesięć osób, obecnie stosowany kodek H.264 wymaga zbyt dużej mocy obliczeniowej. Przedstawiciel koncernu zachwala też lepszą jakość obrazu podczas przesyłania wideo z niskim bitrate, co ma znaczenie podczas korzystania z Hangouts za pomocą urządzeń mobilnych.

Rezygnacja z kodeku H.264 to dopiero pierwszy krok w kierunku wdrożenia standardu WebRTC, dzięki któremu do prowadzenia rozmów w przeglądarce nie będzie konieczne instalowanie dodatkowych wtyczek. To jednak dość odległa wizja — według Chew stanie się to najwcześniej za kilka miesięcy. Dodatkowym problemem jest fakt, że nie wszystkie przeglądarki są na niego gotowe. O ile Chrome, Opera i Firefox radzą sobie z obsługą WebRTC, o tyle Internet Explorer promuje własny format CU-RTC-Web, a Safari pozostaje wielką niewiadomą.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)