Google I/O rozpoczęte: Sundar Pichai prezentuje Google Lens

Google I/O rozpoczęte: Sundar Pichai prezentuje Google Lens17.05.2017 19:21
Google I/O rozpoczęte: Sundar Pichai prezentuje Google Lens

Ruszyła tegoroczna konferencja deweloperska Google, Google I/O. Oczekiwania, jak co roku, są spore, mowa wszak o imprezie, na której Google dzieli się nowościami w najpopularniejszym systemie operacyjnym na świecie. Dziś rano pisaliśmy o oczekiwaniach i podsumowywaliśmy plotki i spekulacje: wśród nich znalazły się nowe systemy operacyjne: Andromeda, Fuchsia. Ile z nich będzie trafionych?

2 miliardy androidów

Konferencję otworzył oczywiście szef Google, Sundar Pichai, który pochwalił się garścią statystyk: z Dysku Google korzysta już 800 mln użytkowników, niecałe 300 mln mniej użytkowników mają Zdjęcia. Jednak liczbą, która wzbudziła największy entuzjazm widzów wystąpienia, była liczba aktywnych urządzeń z Androidem. Najpopularniejszy system na świecie jest dziś aktywny na ponad 2 miliardach urządzeń.

Google Lens

Co dalej? Rozwój nowych metod wprowadzania danych. W zeszłym roku Google zaprezentowało swój głośnik z asystentem Google Home, to jednak nie koniec. Korporacja nie tylko rozwija algorytmy przetwarzaniu głosu i języka naturalnego, ale także obrazu. Stąd premiera Google Lens – aplikacji rozpoznającej obiekty, także rozpoznające tekst. Dzięki temu wystarczy przeskanować za pomocą Lens naklejkę na routerze, by urządzenie połączyło się z Wi-Fi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jest to najpewniej pierwsza taka kieszonkowa implementacja algorytmów rozpoznawania obrazu, która rzeczywiście może być przydatna dla końcowego użytkownika. Lens będą wykorzystywać wyszukiwarkę, by wzbogacić dane wyjściowe z algorytmów przetwarzania obrazu. Dzięki temu możliwe będzie nie tylko zdobycie informacji, że oglądamy właśnie roślinę, ale także poznanie jej gatunku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)