Google kupuje SageTV, chce rozwijać usługi wideo

Google kupuje SageTV, chce rozwijać usługi wideo

20.06.2011 14:07, aktualizacja: 20.06.2011 14:22

Google zakupił SageTV, firmę specjalizującą się w dostarczaniu usług wideo. Nowy nabytek zostanie zapewne wykorzystany do rozwoju Google TV.

Informacja o zakupie SageTV pojawiła się na stronach firmy. Zajmuje się ona rozwojem oprogramowania typu Media Center z dodatkowymi opcjami jak nagrywanie programów telewizyjnych czy korzystanie z usług online. Użytkownik może zmieniać formaty materiałów wideo, a także korzystać z licznych dodatków. SageTV Media Center 7 dostępny był dla systemów Windows i Linux, natomiast wcześniejsze wydanie programu - również dla Mac OS X. Można spodziewać się, że po przejęciu przez Google’a rozwiązania SageTV trafią również do urządzeń z Androidem.

Google zapewne wykorzysta nowy nabytek do rozwoju własnej usługi telewizyjnej - Google TV. Ostatnio na jej temat było cicho, a to ze względu na małą popularność zaprezentowanego w zeszłym roku produktu. Google TV dostępny jest obecnie jedynie w USA, jednak nawet tam wzbudza spore kontrowersje, głównie wśród wytwórni filmowych i stacji telewizyjnych. Obawiają się one, że usługa umożliwi użytkownikom łatwy dostęp do pirackich materiałów w Internecie. W związku ze słabą sprzedażą urządzeń z Google TV, postanowiono gruntownie przebudować nową platformę. Zakup SageTV jest jednym z kroków w tym kierunku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)