AndroidAkcesoriaWyszukiwarkiGoogle Lens (Obiektyw Google)
Google Lens (Obiektyw Google) ikona

Google Lens (Obiektyw Google)

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Google Lens to uniwersalna wyszukiwarka obrazem, pozwalająca odnaleźć informacje na temat wielu obiektów, wskazanych aparatem smartfonu. Pozwala między innymi odczytać informacje o potrawach w menu, znanych budynkach, towarach ze sklepów, zwierzętach, osobach na zdjęciach czy przedmiotach codziennego użytku.

Podstawowym zadaniem Google Lens jest dostarczenie nam informacji o otaczającym nas świecie. Z pomocą wyszukiwarki dowiemy się więcej o budynkach w okolicy, zwierzętach (wyszukiwarka rozpoznaje wiele ras psów), roślinach, przedmiotach bądź godzinach otwarcia punktów usługowych, jeśli nakierujemy aparat na witrynę i Google ma takie informacje. W wielu przypadkach podpowie także, do czego służy przedmiot, choć nie radzi sobie z tym najlepiej.

Google Lens dobrze radzi sobie między innymi z rozpoznawaniem tekstu, co pozwala wykorzystać wyszukiwarkę do obsługi kalendarza, dzwonienia pod numer z wizytówki lub plakatu, wskazywania drogi do odczytanego adresu, tłumaczenia słów albo znajdowania informacji o potrawach w menu restauracji. Można też po prostu skopiować tekst drukowany do schowka.

Google Lens rozwinie skrzydła podczas zakupów. Kierując aparat na meble, elementy dekoracyjne lub ubrania można odnaleźć podobne towary w sklepach internetowych i od razu sprawdzić cenę i kupić sobie podobny produkt. Aplikacja nie wymaga opisywania produktu w polu wyszukiwania.

Aplikacja Google Lens wymaga Androida 6.0 do instalacji, ale na razie zadziała jedynie na topowych smartfonach, wyposażonych w dodatkowy układ dla SI.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań17 976
Data aktualizacji7 gru 2023
System operacyjnyAndroid 6.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Google Lens (Obiektyw Google) ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)