Google Maps: jak włączyć Street View?

Google Maps: jak włączyć Street View?

Street View w Google Maps
Street View w Google Maps
Źródło zdjęć: © Google Maps, dobreprogramy | Oskar Ziomek
Krzysztof Fiedor
24.05.2022 09:40

Usługa Street View to świetne narzędzie, które po włączeniu pozwoli nam na zwiedzanie wielu miast i innych popularnych lokalizacji bez potrzeby ruszania się z fotela. Wystarczy uruchomić Mapy Google i umieścić w wybranym miejscu "Pegmana".

Google Street View jest z nami już 15 lat. W Polsce usługa dostępna jest od 2012 roku. W pierwszych latach działania usługi mogliśmy odbywać wirtualne spacery po miastach i wybranych lokalizacjach wielu krajów. Wraz z rozwojem doszła możliwość zwiedzania takich przybytków jak muzea, galerie sztuki a nawet sklepy czy galerie handlowe. Uruchomienie narzędzia jest banalnie proste, oto jak to zrobić.

Google Maps: jak włączyć Street View?

W dowolnej przeglądarce wpisujemy w oknie adresu google.pl/maps lub maps.google.pl. Przechodzimy do wybranej lokalizacji, którą chcemy zobaczyć. W głównym widoku odnajdujemy ikonę Pegmana (zazwyczaj znajdziemy ją w prawym dolnym rogu mapy).

  • Street View: odszukaj ikonę Pagmana

    Źródło: dobreprogramy

    Google Maps: odszukaj ikonę Pagmana

  • Google Maps: przeciągamy ikonę ludka do wybranej lokacji

    Źródło: dobreprobramy

    Google Maps: przeciągamy ikonę ludka do wybranej lokacji

Łapiemy Pegmana lewym klawiszem myszki, następnie ustawiamy go w miejscu na mapie, które chcemy obejrzeć z poziomu ulicy. Po puszczeniu lewego klawisza myszki zostaniemy przeniesieni do zupełnie nowego widoku mapy.

Street View: widok z poziomu ulicy
Street View: eksplorujemy wnętrze klubu fitness

Od tej chwili, możemy odbyć wirtualny spacer w wybranej lokalizacji, wystarczy za pomocą strzałek na klawiaturze i myszki poruszać się po widocznych ulicach.

Street View włączymy też na urządzeniach mobilnych. W tym przypadku po uruchomieniu Map Google, wybieramy interesującą nas lokację, następnie umieszczamy znacznik w wybranym miejscu.

włączamy Street View na urządzeniu mobilnym
włączamy Street View na urządzeniu mobilnym© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Na mapie pojawi się zdjęcie wybranej lokalizacji, wystarczy w nie stuknąć palcem i zostaniemy przeniesieni do widoku z ulicy, gdzie będziemy mogli zwiedzić okolicę.

Street View na urządzeniu mobilnym
Street View na urządzeniu mobilnym© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Wraz z rozwojem usługi możemy zwiedzić miejsca, do których dostęp na żywo jest utrudniony lub wręcz niemożliwy, przykładem niech będą takie lokacje jak Wielki Mur Chiński czy Mount Everest.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)