AndroidPodróże i transportNawigacjaMapy Google
Mapy Google ikona

Mapy Google

 • Mapy Google
 • Mapy Google
 • Mapy Google
 • Mapy Google

Mapy Google (ang. Google Maps) to darmowa aplikacja dla urządzeń mobilnych, która bazuje na usłudze webowej o tej samej nazwie i umożliwia m.in. nawigację satelitarną (GPS), a także przeglądanie map oraz zdjęć z ponad 100 milionów lokalizacji na całym świecie. W przypadku funkcji nawigacji dedykowana ona jest dla poruszających się pieszo, komunikacją zbiorczą, rowerem oraz co oczywiste, również samochodem.

Łatwa obsługa i funkcja Street View

Aplikacja w połączeniu z usługą Map Google należy do jednych z najbardziej rozbudowanych rozwiązań tego typu. Poza funkcją przeglądania map i wyznaczania tras, która jest niezwykle intuicyjna i ogranicza się w zasadzie do podania lokalizacji docelowej oraz zdefiniowania podstawowych parametrów podróży umożliwia ona również przeglądanie zdjęć z danego miejsca, a także podgląd ulic (Street View). Prezentowane mapy są czytelne (zarówno w trybie dziennym, jak również nocnym) i nie bez znaczenia jest dodatkowo opcja asystenta pasa ruchu przydatna w trakcie podróżowania po dużych miastach.

Informacje o natężeniu ruchu i alternatywne trasy

Mapy Google oferują użytkownikowi informacje o korkach i natężeniu ruchu na drogach. Opcja ta okazuje się niezwykle przydatna już na etapie planowania podróży, wyświetlając na mapach w czytelny sposób wszelakie cenne informacje. Co istotne, po zdefiniowaniu punktu docelowego i punktów pośrednich aplikacja potrafi zaproponować użytkownikowi trasy alternatywne, które pozwolą w krótszym czasie dotrzeć na miejsce. W przypadku nawigacji satelitarnej nie zabrakło oczywiście wskazówek głosowych.

Mapy w trybie offline i historia lokalizacji

Mapy Google działają w trybie online, co oznacza, że aby przeglądać mapy i korzystać z nawigacji GPS wymagane jest aktywne połączenie z Internetem. Wszelakie dane dotyczące map itp. wczytywane są w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Internetu. Istnieje jednak funkcja, dzięki której możliwe jest pobieranie fragmentów map do użytku bez połączenia internetowego (offline) i korzystanie z nich w przypadku braku połączenia sieciowego.

Dostępne jest także wsparcie dla historii lokalizacji do późniejszego przeglądania w ramach interfejsu webowego i zapisywania wybranych miejsc.

Najważniejsze funkcje Map Google:

 • szczegółowe mapy dla lokalizacji na całym świecie
 • nawigacja GPS z funkcją głosową
 • bieżące informacje o ruchu drogowym, korkach i wypadkach
 • dynamiczne zmiany i aktualizacje tras
 • integracja ze Street View
 • wskazówki dojazdu transportem publicznym
 • wyznaczane tras dla kierowców oraz podróżujących pieszo lub rowerem
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.05 ocen
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań44 815
Data aktualizacji28 lut 2024
Rozmiar pliku1.00 MB
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
Mapy Google ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)