Google Maps: jak wysłać pinezkę?

Google Maps: jak wysłać pinezkę?

Google Maps: jak wysłać pinezkę?
Google Maps: jak wysłać pinezkę?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
08.06.2022 11:29, aktualizacja: 08.06.2022 13:03

Wysłanie pinezki w Google Maps to jedno z najczęściej wykonywanych zadań na mapach Google'a. Jest to dość proste zadanie, jednak nie każdy z użytkowników wie, że można to zrobić zarówno ze smartfona, jak i z komputera.

Mapy Google to chyba najpopularniejsza mapa na świecie. Korzystają z niej miliony ludzi podczas podróży, zwiedzania czy odkrywania nowych, nieznanych lokalizacji. Może się zdarzyć, że w trakcie takich eskapad będziemy musieli podać dokładne miejsce, gdzie się znajdujemy i właśnie do tego celu służy pinezka w mapach Google. Poniżej znajdziecie opis, jak ją wysłać w razie potrzeby zarówno z komputera, jak i z telefonu.

Google Maps: jak wysłać pinezkę?

W przeglądarce wpisujemy adres google.pl/maps. Następnie wybieramy okolicę, która nas interesuje i przybliżamy mapę, tak aby było widoczne miejsce, z którego pinezkę chcemy udostępnić.

Google Maps: przybliżamy mapę
Google Maps: szara pinezka i nasze współrzędne

W kolejnym kroku klikamy lewym klawiszem myszki w miejscu, które chcemy wysłać dalej (czekamy na szarą pinezkę), pojawi się wówczas okno z miejscowością w pobliżu i dokładne współrzędne miejsca.

To właśnie we współrzędne klikamy. Po lewej stronie mapy pojawi się zakładka, na której wśród dostępnych możliwości jest klawisz Udostępnij. Po kliknięciu, w nowym oknie pojawi się link z naszą lokalizacją, który możemy wysłać przez dowolnego klienta poczty lub udostępnić w wiadomości prywatnej przez Facebooka czy Twittera.

Google Maps: zakładka z możliwością Udostępnij
Google Maps: link z lokalizacją do udostępnienia

W przypadku urządzeń mobilnych jest jeszcze prościej. Otwieramy Mapy Google i odnajdujemy lokalizację, która nas interesuje. Następnie przytrzymujemy palcem ekran w miejscu, które chcemy udostępnić.

Pojawi się czerwona pinezka, a u dołu ekranu pokażą się dodatkowe aktywne klawisze, wśród nich Udostępnij (wystarczy przesunąć lekko w lewo dostępną listę).

Google Maps: przytrzymujemy na ekranie punkt, klikamy Udostępnij
Google Maps: udostępniamy na tel. mail, Messenger czy WhatsApp

Po kliknięciu w Udostępnij pojawi się możliwość wysłania linku z pinezką na dowolny numer telefonu, adres mail i inne narzędzia do komunikacji (Messenger, WhatsApp itp.)

I to tyle. Zdecydowanie wygodniej i szybciej można wysłać pinezkę z Google Maps z urządzenia mobilnego, warto jednak wiedzieć, że możemy to zrobić też na komputerze z wykorzystaniem dowolnej przeglądarki internetowej.

Krzysztof Fiedor, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)