Google: Nie jesteśmy blokowani w Chinach

30.07.2010 12:16, aktual.: 30.07.2010 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google potwierdził w oficjalnym e-mailu, że jego wyszukiwarka internetowa nie jest blokowana w Chinach. Głosy o cenzurze pojawiły się po ostatnich zawirowaniach z przekierowywaniem strony.

W ostatnich miesiącach sporo było zamieszania z chińską wyszukiwarką Google. Początkowo firma z Mountain View automatycznie przekierowywała internautów z adresu chińskiego na hongkońskie serwery, które nie były cenzurowane przez komunistyczny reżim. Taka praktyka jednak nie podobała się władzom Chin, które zagroziły nieprzedłużeniem umowy firmie. Wobec tego Google zmienił automatyczne przekierowywanie na manualne - wystarczy kliknąć w dowolnym miejscu na stronie Google.cn, aby przenieść się do Google.com.hk. Wprawdzie pekińskie władze zaakceptowały takie rozwiązanie, to pojawiły się głosy, że mimo tego strona jest blokowana.

W odpowiedzi na e-mail serwisu TechCrunch, Google zdementował pogłoski o blokadzie hongkońskich serwerów. Oznacza to, że obywatele Chin mogą w miarę swobodnie uzyskać dostęp do materiałów niewygodnych dla komunistycznych władz. Najprawdopodobniej tak zakończy się trwający od stycznia tego roku konflikt o cenzurowanie wyszukiwarki Google w Chinach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)